1 145 biegaczy i niemal 80 000 zł na protezę!

11.09.2015

6. września, 1145 osób w Łodzi po raz kolejny ruszyło po protezy dla podopiecznych Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, tym razem dla Marcina.

Efekt: w drugiej edycji Łódź Business Run udało się zebrać kwotę 79 980, 70 zł. Dzięki tej pomocy Marcin otrzyma protezę, która pomoże mu wrócić do samodzielności!

Biegacze rywalizowali ze sobą w dokładnie 229 pięcioosobowych zespołach, składających się przedstawicieli łódzkich firm, urzędów i organizacji. Jednak nie tylko środowisko biznesowe postanowiło wystawić swoich zawodników. Wśród biegaczy znalazły się również drużyny pracowników Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego czy… kierowców i motorniczych MPK Łódź.

– Chciałem podziękować wszystkim uczestnikom biegu oraz wszystkim zaangażowanym w jego organizację. Tegoroczna edycja Łódź Business Run 2015 była dla nas wyjątkowa. Zebraliśmy niespełna 80 000 złotych a na starcie stanęło ponad 1100 biegaczy. To rekordowy wynik w stosunku do ubiegłego roku. W skali 6 biegnących miast udało nam się zgromadzić niemal 1 000 000 zł brutto! Dzięki tej kwocie wszyscy beneficjenci lokalnych biegów otrzymają nowoczesne protezy. Marcin Kijo, dla którego biegliśmy w Łodzi obiecał, że jeśli wszystko potoczy się po jego myśli już za rok również stanie na linii startu, by pobiec dla kogoś innego. – mówi Marcin Dyński, Project Manager Łódź Business Run 2015, pracownik Infosys BPO Poland

Licząca 19 km trasa została podzielona na pięć okrążeń, czyli po jednym 3,8 kilometrowym odcinku dla każdego zawodnika. Zawodnicy wystartowali z kompleksu EC1 i pobiegli m.in. wzdłuż ulic Tuwima, Sienkiewicza, Roosevelta, Piotrkowskiej oraz Nawrot. W EC1 znajdowało się również miasteczko biegowe.

– Łódź Business Run to unikalny w skali miasta i regionu bieg sztafetowy, którego celem jest integracja przedstawicieli biznesu w tak niezwykle szczytnym celu. Jako współorganizator tego wydarzenia serdecznie dziękuję naszym Patronom Honorowym, Sponsorom i Partnerom, wszystkim przedstawicielom lokalnego biznesu oraz mieszkańcom miasta za okazane wsparcie i przyłączenie się do akcji, która pomoże Marcinowi w powrocie do aktywnego życia – dodaje Agnieszka Jackowska-Durkacz, Dyrektor Zarządzająca Infosys BPO Poland, współorganizator łódzkiego biegu

 

Łódź Business Run jest charytatywnym biegiem biznesowym w formie sztafety, jego pierwsza edycja odbyła się w 2014 roku. Ta wyjątkowa impreza biegowa jest również częścią ogólnopolskiego projektu Poland Business Run. W tym roku w ramach projektu biegi odbyły się jednocześnie również w Krakowie, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i Wrocławiu. W sumie w Poland Business Run pobiegło prawie 15 000 zawodników. Z opłat startowych i akcji „Pomagam Bardziej” udało się zebrać niemal 1 000 000 zł brutto, dzięki którym nowoczesne protezy otrzyma co najmniej 9 osób.

Strona www: www.lodzbusinessrun.pl 
Profil Facebook: www.facebook.com/LodzBusinessRun

 

Poland Business Run to charytatywny bieg biznesowy w formie sztafety, który co roku rozpoczyna się jednocześnie w różnych miastach Polski. Celem inicjatywy jest pomoc podopiecznym Fundacji Jaśka Meli Poza Horyzonty, wspierającej osoby, które w wyniku różnych zrządzeń losu zostały poddane amputacji. W 2015 roku w jego ramach odbyły się: Kraków Business Run, Poznań Business Run i Katowice Business Run, Łódź Business Run, Wrocław Business Run i Warszawa Business Run. Łącznie wzięło w nich udział blisko 15 000 osób, zebrano blisko 1 000 000,00 zł brutto, dzięki którym możliwa będzie pomoc co najmniej 9 podopiecznym Fundacji. Do tej pory, w ciągu 3 edycji Poland Business Run pomógł w sumie 27. osobom kupując 35 protez. Przyłącz się! Dwie nogi wystarczą, by pomóc.
www.polandbusinessrun.pl
Organizatorami biegu Łódź Business Run są: Fundacja Jaśka Meli Poza Horyzonty oraz Infosys BPO Poland.
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A po raz kolejny była Partnerem wydarzenia. 

 

materiały: Organizator Łódź Business Run

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY