Święto strefy w Konstantynowie

16.09.2015

W dniach 18-19 września w Konstantynowie Łódzkim odbędą się Dni Otwarte Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, otwarcie Eureka Technology Park oraz Piknik Rodzinn.

 

Burmistrz Konstantynowa Łódzkiego Henryk Brzyszcz serdecznie zaprasza 19 września od godz. 14 do 18 na Dni Otwarte Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Konstantynowie Łódzkim połączone z Piknikiem Rodzinnym. W tym czasie będzie można zwiedzić przedsiębiorstwa mające swoje siedziby w strefie w Konstantynowie Łódzkim oraz wziąć udział w konkursie z cennymi nagrodami: tabletami, rowerem, sprzętem piknikowym oraz atrakcyjnymi zestawami kosmetyków i koszami z upominkami.
Aby wziąć udział w losowaniu nagród wystarczy zebrać na specjalnym formularzu (dostępnym w Gminnym Centrum Informacji, pl. Tadeusza Kościuszki 8) nie mniej niż trzy pieczątki przedsiębiorstw, które 19 września otworzą swoje bramy dla mieszkańców naszego miasta. Następnie podstemplowane i wypełnione karty zgłoszeniowe należy wrzucić do przygotowanej urny, która będzie w namiocie przy ul. Łąkowej 11. Tutaj, o godzinie 17.00 rozpocznie się konkurs wiedzy na temat strefy oraz losowanie atrakcyjnych nagród.
Na teren strefy można dotrzeć w dowolnie wybrany sposób, ale dla osób, które chcą dotrzeć tam w sposób zorganizowany, to 19 września zostanie specjalnie sprowadzony z Łodzi „trambus” – replika zabytkowego tramwaju, którą z placu Kościuszki (przystanek początkowy i końcowy przy Urzędzie Miasta) będzie można dojechać na teren strefy. Pierwszy odjazd o godzinie 13.45, ostatni – 17.30.

Oprócz rajdu po terenie strefy i zbierania pieczątek konkursowych, będzie można zwiedzić zakłady pracy, które dla mieszkańców Konstantynowa przygotowały ciekawe atrakcje.
Firmy, które będzie można zwiedzać oraz uzyskać w nich pieczątkę to: Centrum Badań i Innowacji Pro-Akademia, Clariant Polska Sp. z o.o., Clear Edge Polska  Sp. z o.o., Delia Cosmetics Distribution Sp. z o.o., EL-PUK Sp. z o.o, Flint Group, Kral Sp. z o.o., MODI Sp. z o.o., Sensilab Polska Sp. z o.o., Schrag Polska Sp. z o.o. Wejścia i zwiedzanie firm będą odbywały się o pełnych godzinach, w grupach po 10 osób.
Kolejną atrakcją będzie Piknik Rodzinny przy ul. Łąkowej 11, w okolicach firmy Eureka Technology Park. Tutaj harcerze z konstantynowskiego hufca przygotowali zajęcia dla dzieci. Będzie także pokaz sprzętu strażackiego z możliwością obejrzenia panoramy strefy z podnośnika należącego do OSP Konstantynów Łódzki oraz bezpłatny poczęstunek (kiełbaski z grilla, grochówka).

 

* * *

Dzień wcześniej, czyli 18 września, o godz. 11 rozpocznie się spotkanie burmistrza Konstantynowa Łódzkiego z przedsiębiorcami i towarzyszące mu otwarcie Eureka Technology Park w Konstantynowie Łódzkim. To wydarzenie będzie inaugurowało Dni Otwarte Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Konstantynowie Łódzkim.
W agendzie spotkania jest panel konferencyjny na temat korzyści wynikających z inwestowania w specjalnych strefach ekonomicznych oraz informacje o wszelkiego rodzaju pomocy dla przedsiębiorców, którzy decydują się na tworzenie miejsc pracy w tych strefach. Część dyskusyjna zakończy się o godzinie 13.00.

 

* * *

OTWARCIE PRZESTRZENI INNOWACJI

Na terenie Konstantynowa Łódzkiego w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej możemy zobaczyć budynek nowego parku naukowo-technologicznego – Eureka Technology Park, który powstał z inicjatywy Eureka Group. Przemyślana kreatywna przestrzeń biznesowa wraz z bogatą infrastrukturą IT i zapleczem usług b2b stanowi profesjonalne wsparcie dla rozwoju innowacyjnego biznesu.

Eureka Technology Park to dwa prężnie działające ośrodki innowacyjności zlokalizowane w  Konstantynowie Łódzkim i w Dąbrowie k/Poznania. Oba te miejsca służą wymianie idei i współpracy przedsiębiorców ze środowiskiem naukowym skupionym wokół zagadnień szeroko rozumianej innowacji. Do dyspozycji Rezydentów oddane zostanie  ponad 12 300 m2  przyjaznej przestrzeni biurowej spełniającej najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. To co wyróżnia koncepcję działania ETP, to  nowoczesna infrastruktura IT. Każdy obiekt dysponuje własnym Data Center – łączna powierzchnia serwerowni to 420 m2.

Eureka Technology Park oferuje również  pełen wachlarz profesjonalnych usług b2b  w obszarze stymulowania innowacyjności, wzmacniania efektywności biznesowej, zarządzania talentami, to kompleksowe doradztwo w zakresie pozyskiwania i rozliczania dotacji unijnych.
Eureka Technology Park tworzy przyjazne środowisko wymiany myśli i idei pozwalające na kreację i rozwój najbardziej innowacyjnych pomysłów biznesowych. W odpowiedzi na potrzeby firm, pomaga przedsiębiorcom w prowadzeniu działalności gospodarczej opartej na innowacji oraz buduje platformę współpracy pomiędzy firmami.

Regulamin konkursu: http://portal.konstantynow.pl/portal/index.php?t=200&id=22610

Materiały przygotowane przez Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim

 

Konstantynow plakat

 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY