Jak HR Business Partner może budować silną pozycję w organizacji

08.02.2016

Relacja z II edycji biznesowych spotkań dla HRu „Poczuj miętę do biznesu”

Za nami II edycja biznesowych spotkań dla HRu pod nazwą „Poczuj miętę do biznesu”, których pomysłodawcą oraz organizatorem jest firma doradczo – szkoleniowa Respect. Wydarzenie miało charakter całodniowego warsztatu pod hasłem „HR Business Partner – Jak skutecznie budować silną pozycję HR w organizacji?”. W konferencji uczestniczyło kilkudziesięciu menedżerów i specjalistów z obszaru ZZL, nie tylko z woj. łódzkiego, ale również z innych regionów kraju. Współorganizatorem wydarzenia była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna natomiast patronat medialny objęła firma Wolters Kluwer.

Konferencja podzielona była na trzy główne bloki tematyczne. W trakcie pierwszego „HR vs. Menedżer w procesie szkoleniowym czyli historia z Happy endem.” poruszającego tematykę relacji pomiędzy HRem a menedżerami, uczestnicy pod czujnym okiem ekspertów z firmy Respect identyfikowali powody, dla których menedżerowie nie angażują się w proces szkoleniowy. Efektem ich pracy było stworzenie szerokiej palety rozwiązań dla HRu prowadzących do zmiany postawy menedżerów tym samym do zwiększania ich zaangażowania a w rezultacie do efektywnej realizacji projektów rozwojowych w firmie. Uczestnicy tego modułu przekonali się jak bardzo kluczową rolę w procesie szkoleniowym odgrywają menedżerowie i jak stopień ich zaangażowania przekłada się na efektywność tego procesu. Moduł ten prowadzony był przez Ewę Puzię i Łukasza Halkiewicza reprezentujących firmę Respect, specjalizującą się w realizacji efektywnych procesów rozwojowych oraz budowaniu partnerstwa biznesowego poprzez szkolenia.

Kolejne dwa bloki konferencji poświęcone były roli HR Business Partnera w dzisiejszej organizacji. Prowadzącym był gość specjalny firmy Respect, ekspert ZZL z 25 letnim stażem w branży szkoleniowo-konsultingowej, twórca autorskiego Modelu Kompetencji Zawodowych, autor wielu publikacji z zakresu HR Business Partneringu – Pan Grzegorz Filipowicz. Uczestnicy w ramach tego bloku mieli możliwość zapoznania się i popracowania nad źródłami efektywności organizacyjnej, wyzwaniami rozwojowymi, zmianami funkcji procesów i ról specjalistów HR, poznali również rozwiązania i narzędzia wspierające te procesy. Pan Filipowicz koncentrował pracę uczestników na świadomym pełnieniu roli HR Business Partnera, co jest związane z konkretnymi zadaniami, funkcjami, kompetencjami, polegającymi na byciu: współautorem strategii, liderem zmian, ekspertem ZZL, kreatorem efektywnej polityki rozwojowej oraz partnerem i rzecznikiem pracowników i kadry kierowniczej.

Program merytoryczny jak również cała oprawa konferencji „Poczuj miętę do biznesu” spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony uczestników, o czym świadczą liczne podziękowania oraz wyrazy uznania składane na ręce organizatorów. Uczestnicy podkreślali potrzebę kontynuacji takich spotkań, dlatego też już 19 maja firma Respect zaprasza na kolejną edycję „Poczuj miętę do biznesu” tym razem tematem przewodnim będą wyniki badań TDI za rok 2015 w woj. Łódzkim.

Firma Respect ma również nadzieję, iż dzięki członkostwu w Klastrze HRD (którego jest założycielem), będzie wstanie zapewnić uczestnikom organizowanych przez siebie spotkań, dostęp do aktualnej wiedzy, technologii i rozwiązań zgodnych najnowszymi trendami z obszaru HR.

Zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją http://www.respect-ds.pl/#338

Ze strony organizatora www.respect-ds.pl można również pobrać materiały konferencyjne.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY