Studencie, absolwencie – podejmij krok ku karierze!

18.02.2016

9 marca 2016r. podczas organizowanych po raz 24. targów pracy, praktyk i staży Dni Kariery® w Łodzi, będziecie mieli okazję zrobić krok ku zawodowej karierze.

 Dni Kariery® to okazja na spotkanie między pracodawcami chcącymi poszerzyć swoje zespoły o młodych i ambitnych pracowników a studentami i absolwentami poszukującymi najlepszych ofert pracy.

Z roku na rok liczba ofert pracy i staży widocznie się zwiększa, a pracodawcy chętniej decydują się na zatrudnienie osób tuż po ukończeniu studiów. Dzięki temu mogą od podstaw przedstawić studentowi lub absolwentowi struktury firmy, następnie nawiązując długotrwałą relację. Niezmiennie wśród branż cieszących się zainteresowaniem absolwentów, a także oferujących dużą ilość wakatów, wymienić należy: handel i sprzedaż, obsługa klienta, a także: bankowość, finanse, ubezpieczenia, IT. Nadal wysoce cenieni są studenci kierunków politechnicznych (np. budownictwo, automatyka i robotyka, informatyka), ale również uniwersyteckich kierunków ekonomicznych czy z zakresu zarządzania, zwłaszcza HR (human resources). Osoby bez doświadczenia, już podczas studiów mogą podjąć pracę na stanowisku asystenta, co pozwala w późniejszym czasie pewniej wejść na rynek pracy.

Osoby mające trudności ze znalezieniem pracy, podczas wydarzenia będą mogły skonsultować swoje CV, a także uzyskać wskazówki z zakresu np. autoprezentacji podczas rozmowy rekrutacyjnej. Jest to również okazja podjęcia rozmowy z przedstawicielami firm. Najwięcej ofert pracy znajdą studenci 3, 4 lub 5 roku i absolwenci kierunków ekonomicznych, finansowych, konsultingowych, marketingowych oraz filologii – znajomość języków obcych będzie ogromnym atutem. Wykształcenie ekonomiczne czy władanie językami obcymi zostaną docenione zwłaszcza w dużych firmach i korporacjach – przedstawicieli wielu z nich będzie można spotkać na Dniach Kariery, m.in.: KPMG, EY, Deloitte, PZU, PwC i wiele innych.

Dni Kariery® to nie tylko możliwość rozwinięcia swojej przyszłej kariery zawodowej, ale również duża dawka dobrej zabawy. W wydzielonej Strefie Chillout każdy uczestnik wydarzenia, po spotkaniach z pracodawcami, będzie mógł odpocząć przy dźwiękach muzyki, a także wziąć udział w organizowanych konkursach. Ciekawe nagrody gwarantowane!

Organizatorami Dni Kariery® są studenci z AIESEC Łódź. AIESEC to globalna organizacja prowadzona przez młodych ludzi, która od ponad 66 lat realizuje program praktyk i wolontariatów, docierając do 124 krajów i terytoriów. W Polsce jesteśmy obecni w 17 największych ośrodkach akademickich, gdzie poprzez realizowane projekty i pracę zespołową umożliwiamy studentom rozwój osobisty i profesjonalny. Kształtujemy wśród nich postawę przedsiębiorczości oraz umiejętności miękkie, np. zarządzanie zespołem, czasem. Rozwijamy przyszłych liderów, którzy w odpowiedzialny sposób będą wpływali na swoje lokalne otoczenie.

Dokładne informacje o firmach obecnych na Dniach Kariery będą na bieżąco publikowane na stronie www.dnikariery.pl/lodz.

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY