Nie taki diabeł straszny…

20.05.2016

…Czyli jak wdrożyć zmiany poszkoleniowe do środowiska organizacji? – to kolejne spotkanie dla HRu pod nazwą „Poczuj miętę do biznesu”, których pomysłodawcą oraz organizatorem jest firma doradczo – szkoleniowa Respect.

Uczestników konferencji przywitał prezes ŁSSE Marek Michalik wraz z zarządem firmy Respect.

W konferencji uczestniczyło  kilkudziesięciu menedżerów i specjalistów z obszaru ZZL, nie tylko z woj. łódzkiego, ale również z innych regionów kraju. Współorganizatorem wydarzenia była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, natomiast patronat medialny objęła firma Wolters Kluwer.

Konferencja poświęcona była głównie zagadnieniom związanym z procesem wdrażania zmian do środowiska organizacji. Rozpoczęto ją od prezentacji wyników badań efektywności polityki szkoleniowej inwestorów ŁSSE w roku 2015, którą poprowadziła Magdalena Frątczak, koordynator projektów w firmie Respect. Według badań TDI, w  firmach należących do ŁSSE nastąpił progres standardu procesów szkoleniowych. Niestety jednym z najsłabiej wypadających procesów jest ewaluacja efektywności i skuteczności prowadzonych szkoleń. Obszar  ten zdecydowanie wymaga rozwoju i pracy, bez niego bowiem nie jest możliwe realizowanie efektywnych procesów szkoleniowych. Należy bowiem pamiętać, że proces ewaluacji przekłada się bezpośrednio na proces wdrożenia kompetencji a tym samym na osiąganie konkretnych rezultatów biznesowych przez organizację.

Kolejną częścią konferencji był warsztat prowadzony przez ekspertów i praktyków biznesu z firmy Respect, Ewę Puzia i Łukasza Halkiewicz. Warsztat miał na celu wypracowanie przez uczestników trudności jakie mogą pojawiać się podczas wdrażania zmian po stronie organizacji, menedżerów oraz HR. Kolejnym krokiem było znalezienie odpowiednich rozwiązań dla powyższych problemów. Uczestnicy pracowali pod czujnym okiem ekspertów z firmy Respect, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem pomagali w znalezieniu właściwych rozwiązań oraz tłumaczyli zachodzące w organizacjach procesy.

Ostatnia część konferencji poświęcona była etapom procesu szkoleniowego oraz rolom jego poszczególnych uczestników. Prelegentem oraz opiekunem warsztatu był Paweł Kopijer, który wcielił się w rolę przewodnika po efektywnym projektowaniu procesów szkoleniowych. Uczestnicy warsztatu uzyskali praktyczne wsparcie w zakresie zarządzania szkoleniami.

Konferencję zakończyło losowanie nagród. Tym razem do wygrania było roczne członkostwo w Polskim Stowarzyszeniu HRBP.  Fundatorem nagrody była firma Respect.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY