Chińscy dziennikarze w strefie i u wojewody

10.06.2016

9 czerwca 10 dziennikarzy reprezentujących największe media chińskie odwiedziło Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i Łódzki Urząd Wojewódzki

Przedstawiciele tygodnika ekonomicznego „Caixin”, gazet: „China Daily”, „China Business News”, „21st Century Business Herald”, „Beijing Business Today”, „The Beijing News”, „Global Times”, magazynu ekonomicznego „Caijing”, portalu The Paper oraz Chińskiego Radia Międzynarodowego w Warszawie odwiedzili Fabrykę Grohmana, gdzie dowiedzieli się jakie możliwości inwestycyjne i korzyści oferuje Łódzka SSE. Gości powitał Pan Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A. wraz z Panią Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezesem Zarządu ŁSSE S.A. Gościom zaprezentowano możliwości inwestycyjne w Łódzkiej Strefie oraz dotychczasową współpracę z Chinami. Zaznaczyliśmy również, że w 2015 roku Łódzka SSE została wyróżniona w rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2015 za współpracę z Chinami – fDi magazine (Grupa Financial Times). Po prezentacji Strefy, którą przeprowadził Rafał Karolczak z Departamentu Pozyskiwania Inwestora, kilka słów o dotychczasowej i planowanej współpracy powiedział Jakub Garstka z firmy Hatrans.

Po wizycie w Fabryce Grohmana, Zarząd ŁSSE S.A. udał się wraz z gośćmi do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego na konferencję prasową z udziałem Pana Zbigniewa Raua, Wojewody Łódzkiego.

– Wielkość narodu można poznać po starożytności cywilizacji i po tym, jak ów naród radzi sobie z problemami codzienności. Nie mam wątpliwości: gościmy kwiat dziennikarstwa i przedstawicieli potężnego supermocarstwa – mówił wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Kolejne etapy podróży delegacji, to spacer ulicą Piotrkowską, wizyta na terminalu Spedcont oraz w Podstrefie Konstantynów Łódzki.

Goście przyjechali do Polski na kilkudniową wizytę, zatytułowaną „One belt, one road” Press Tour. Hasło „One belt, one road” nawiązuje do inicjatywy chińskiego rządu reaktywacji Jedwabnego Szlaku. To strategiczny pomysł ekonomiczny i polityczny Chińskiej Republiki Ludowej. Region łódzki ma być jednym z najważniejszych miejsc na trasie Jedwabnego Szlaku. Już teraz funkcjonuje połączenie kolejowe między Łodzią i Chengdu w prowincji Syczuan, powstaje także terminal kolejowy i centrum dystrybucyjne do obsługi pociągów z i do Chin.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY