Najlepsze biznes plany wybrane!

23.06.2016

Gala finałowa Młodzi w Łodzi 2016
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna po raz kolejny była jednym z fundatorów nagród w konkursie Mam Pomysł na Biznes w ramach programu Młodzi w Łodzi.

Była to już ósma edycja konkursu, którego celem jest promocja przedsiębiorczych postaw wśród młodych ludzi i wyróżnienie najlepszych pomysłów na biznes. Wyłoniono laureatów w dwóch kategoriach:

  • technologie informatyczne(ICT)
  • kategoria ogólna

Do ostatniego etapu konkursu zakwalifikowanych zostało ponad 40 projektów, co świadczy o tym, że młodzi ludzi mają głowy pełne pomysłów i innowacyjnych rozwiązań. Główne nagrody, czyli 20 000 PLN od Prezydent Miasta Łodzi trafiły do Pani Moniki Wolak z firmy Optiservice, która wraz z zespołem zaproponowała system informatyczny dla branży HoReCa służący do przywołania kelnerów, składania dodatkowych zamówień, oceny restauracji czy obsługi klienta oraz zbierania statystyk dotyczących danej restauracji. W kategorii ogólnej, główna nagroda trafiła do Pana Aleksandra Grzelki za pomysł Powersweep, czyli nowego modelu szczotki wykorzystywanej w grze curling.

Podczas Gali Finałowej, Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A., wręczył nagrodę ufundowaną przez Strefę Pani Marii Nowakowskiej za projekt „Łódzkie Detale”. Jest to marka pamiątkarska oferująca produkty turystyczne oparte na detalach architektonicznych miasta. Pomysł został również nagrodzony przez Uniwersytet Łódzki.

Program Młodzi w Łodzi powstał aby zachęcić młodych ludzi do wiązania swojej przyszłości z Łodzią, wspierać rozwój kariery zawodowej łódzkich studentów oraz zapewnić lokalnym przedsiębiorcom i potencjalnym inwestorom wysoko wykwalifikowanej kadry.

Realizatorem programu jest Biuro Obsługi Inwestora i  Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Łodzi, które przy współpracy z największymi łódzkimi uczelniami oraz wiodącymi pracodawcami realizuje inicjatywy programu, m.in. takie jak: portal praktyk i staży, program stypendialny, bezpłatne szkolenia czy konkurs dla młodych przedsiębiorczych.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY