Wręczenie zezwoleń

28.06.2016

Radomsko i Kutno wzbogaciły się o kolejne zezwolenia dla firm działających w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

27 czerwca w Fabryce Grohmana odbyła się uroczystość wręczenia zezwoleń. Swoje drugie zezwolenie na działalność w ŁSSE odebrała firma Cortizo Sp. z o.o. zajmująca się produkcją i dystrybucją systemów aluminiowych dla budownictwa. Kolejny projekt należy do firmy HSV Polska należącej do największych producentów kształtek styropianowych i izolacji wytwarzanych metodą wtryskową. Trzecią firmą z Radomska, która podczas wczorajszej uroczystości odebrała kolejne zezwolenie była spółka Isopak Poland, włoski producent opakowań ze styropianu, który w swoim radomskim zakładzie produkuje elementy służące do pakowania sprzętu AGD i RTV oraz dla branży budowlanej.  Zezwolenie nr 290 trafiło w ręce Pana Boba De Lamper, Prezesa spółki UMA Investments. Należąca do grupy kapitałowej Kellogg Company spółka otrzymała już trzecie zezwolenie, w ramach którego będzie w Kutnie produkować przekąski Pringles.

Łącznie wydane zezwolenia zaowocują ponad 110 nowymi miejscami pracy, utrzymaniem 450 etatów oraz nakładami inwestycyjnymi rzędu 365 mln PLN. Wśród gości zaproszonych na uroczystość znaleźli się m.in.: Posłowie na Sejm, Pani Anna Milczanowska oraz Pan Waldemar Buda, Wicewojewoda Łódzki Pan Karol Młynarczyk, Prezydent Radomska Pan Jarosław Ferenc oraz Prezydent Kutna Pan Zbigniew Burzyński. Gościem honorowym drugiej części wczorajszego spotkania był Minister Radosław Domagalski-Łabędzki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju. Podczas spotkania integracyjnego dla Inwestorów i Partnerów Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. podzielił się on z przedsiębiorcami informacjami na temat bieżących działań resortu i perspektyw gospodarczych dla inwestorów działających w strefach ekonomicznych. Podczas wizyty w ŁSSE Minister Domagalski poinformował również o planach utworzenia parku technologicznego dla chińskich inwestorów, który z uwagi na doskonałą lokalizację mógłby powstać właśnie w Łodzi. Minister zapewniał także o chęci wsparcia dla polskich inwestorów  „Zależy nam, by polscy przedsiębiorcy korzystali z instrumentów wsparcia dostępnych w ramach stref inwestycyjnych, bo daje to pewne przewagi i możliwości rozwoju. Nie ma powodów, dla których tylko zagraniczne firmy miałyby korzystać z tej polityki; polskie firmy muszą wiedzieć, że strefy inwestycyjne są na nie otwarte, że zarządy stref będą się nimi opiekować” – podkreślał.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY