Pikniki u Grohmana czas zacząć!

30.06.2016

Już 2 lipca na terenie ŁSSE (ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22/24 rozpoczynamy czwartą edycję Pikników u Grohmana.

piknik LSSEW tym roku zaplanowaliśmy dla Państwa aż 5 plenerowych koncertów w każdą sobotę lipca. Koncerty odbywać się będą w godzinach 15.30 i 17.00. Pikniki u Grohmana to również atrakcje dla najmłodszych.

W czasie deszczu zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sali konferencyjnej zrewitalizowanej fabryki Grohmana (ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22 G)  godz. 16.00 (w tym przypadku liczba miejsc ograniczona).

Harmonogram tegorocznych koncertów:

  • 2 lipca: Vivid Singers
  • 9 lipca: Big Band Łódź
  • 16 lipca: Hot D’Jazz Trio & Maya
  • 23 lipca: Robert Hass Polandia
  • 30 lipca: Siostry Matkowskie

Zapraszamy już w sobotę od godz. 15.00. Tego dnia zagra dla Państwa Chór Kameralny Vivid Singers, który powstał w lutym 2005 roku dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrygenta Dawida Bera i 17 młodych muzyków. Połączyła ich wspólna pasja i zamiłowanie do śpiewu. Ich różnorodny, nieustannie rozszerzany repertuar obejmuje głównie muzykę chóralną a cappella wielu epok, od renesansu po kompozycje XX i XXI-wieczne oraz pieśni negro spirituals i opracowania standardów muzyki rozrywkowej.

Mimo niedługiej historii chór występował już wielokrotnie (ponad 130 razy) zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. w Akademii Muzycznej w Łodzi w ramach współpracy z Katedrą Kompozycji dokonując wielu prawykonań utworów współczesnych łódzkich kompozytorów podczas sesji „Musica Moderna”. Zespół  koncertował także w ramach XX i XXII, XXIV Festiwalu „Muzyka w Starym Klasztorze” w Łagiewnikach 2007, 2009, 2011, Festiwalu „XII, XIII i XV Lato z Muzyką – Grotniki 2005, 2006, 2008”, w Filharmonii Łódzkiej na koncertach z cyklu „Młodzi w Łodzi” i „Ars Cameralis”, podczas uroczystości nadania tytułu Mistrza Mowy Polskiej oraz na Międzynarodowych Spotkaniach Młodzieży „Eurotreff Musik 2005” w Niemczech.

W grudniu 2007 roku Chór koncertował wraz z tenorem Markiem Torzewskim w znanej brukselskiej sali „Concert Noble” podczas uroczystej „Polskiej Wigilii”, zorganizowanej przy współpracy Województwa Łódzkiego z Urzędem Miasta Łodzi, zaś w maju 2009 trzykrotnie koncertował we Włoskim Reggio Emilia. W grudniu 2009 roku, powrócił znów do Brukselskiej „Concert Noble”, bo koncertować wspólnie Aleksandrą Zamojską.

W kwietniu i maju 2010 obchodził Jubileusz 5-lecia istnienia, które uświetnił cyklem koncertów będących podsumowaniem dotychczasowej działalności.

W kwietniu 2011 r. wykonał Requiem G. Faure podczas Koncertu Pasyjnego w Kościele O.O. Jezuitów w Łodzi, natomiast w maju 2011 r. wraz z Chórem i Orkiestrą Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina, dokonał prawykonania kompozycji Krzysztofa Grzeszczaka Locus Inaestimabilis napisanej okazji 850-lecia Kolegiaty w Tumie. Wykonanie to powtórzone zostało i nagrane w postaci płyty DVD w roku 2012.

Rok 2011 przyniósł również premierę projektu Queen Symfonicznie, wraz z orkiestrą Alla Vienna, która odbyła się w łódzkiej Wytwórni. Natomiast lata 2012 – 2016 to ponad 80 koncertów z tym projektem z największych salach koncertowych i widowiskowych całej Polski oraz za granicą oraz wydana płyta live z koncertu w Szczecinie.

Do zobaczenia w lipcu w ŁSSE! 

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY