Start in Poland. Start in Łódź – wsparcie dla innowacyjnych firm

07.07.2016

       Łódź, dn. 7 lipca 2016 r.

Start in Poland. Start in Łódź – wsparcie dla innowacyjnych firm

7 lipca 2016 r. w Fabryce Grohmana, siedzibie ŁSSE S.A. odbyła się konferencja pn. „Start in Poland. Start in Łódź” z udziałem Pani Jadwigi Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Spotkanie skierowane zostało przede wszystkim do młodych ludzi z regionu z pomysłami na biznes, uczelni oraz inkubatorów przedsiębiorczości. Podczas konferencji Jadwiga Emilewicz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju przedstawiła założenia programu #StartInPoland, czyli pakiet instrumentów wsparcia dla innowacyjnych firm (startupów).

Zależy nam, aby budować przyjazne ekosystemy dla młodych spółek – podkreśliła Pani Minister –#StartInPoland powstał po to, by tu w Polsce móc urodzić się, urosnąć i wzlecieć.

W ramach programu #StartInPoland firmy otrzymają pomoc nie tylko w fazie inkubacji i akceleracji, ale również na etapie dalszego rozwoju oraz ekspansji międzynarodowej. To największy tego rodzaju program w Europie Środkowo-Wschodniej, adresowany również do podmiotów zagranicznych.

– Cieszymy się, że mogliśmy zaprezentować #StartInPoland właśnie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, bo to Łódź była pierwszym startupem – wspomniała Pani Minister nawiązując do fabrykanckiej historii miasta.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zaprezentowała natomiast założenia nowej strategii, nad którą pracuje ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia innowacyjności i pomysłów na biznes w regionie, czyli stworzenia programu #StartInŁódź.

– Chcemy być iskrą dla rozwoju startupów – podkreśliła Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Zarządu ŁSSE S.A. – Nie chcemy tworzyć tego programu sami tylko we współpracy z łódzkimi startupami, bo to oni wiedzą najlepiej czego im brakuje i jakie bariery rozwoju napotykają.

Strefa, we współpracy z łódzkim młodym biznesem diagnozuje jakie formy wsparcia są im najbardziej potrzebne.

Większość startupów w Łodzi potrzebuje wsparcia eksperckiego w pierwszych fazach swojego rozwoju ze szczególnym naciskiem na wsparcie technologiczne – podkreślał Adrian Milnikel,
z łódzkiego startupu KODA Five – To istotny element we wdrażaniu i rozwijaniu swoich projektów.

W konferencji udział wzięło około 80 osób, które aktywnie włączyły się w dyskusję na temat założeń programu rządowego oraz przeszkód napotykanych w rozwijaniu swojej działalności.

– Jestem pewien, że 7 lipca jest bardzo ważnym dniem w historii Łodzi i Łódzkiej Strefy. Dziś Pani Minister zaprosiła nas do podróży w #StartInPoland, w którą chętnie się wybierzemy. Chcemy realizować #StartInPoland, #StartInŁódź. Osiągniemy wspólny sukces, jeśli startupowcy dadzą się zaprosić do współpracy – podsumował wydarzenie Marek Michalik, Prezes Zarządu ŁSSE S.A.

Naciśnij aby zobaczyć prezentację

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY