Marek Kapuściński (P&G) odznaczony!

14.07.2016

14 lipca 2016 w siedzibie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia Złotego Krzyża Zasługi Panu Markowi Kapuścińskiemu. 

Odznaczenie za zasługi w działalności na rzecz rozwoju gospodarki polskiej, przyznane zostało przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Prezesa Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. Pana Marka Michalika.

Złoty Krzyż Zasługi, w imieniu Prezydenta RP, wręczył Zbigniew Rau, Wojewoda Łódzki.

Marek Kapuściński jest związany z Procter & Gamble od 1991 roku. Karierę rozpoczął w centrali firmy w Cincinnati (stan Ohio, USA), a następnie był jednym z pierwszych pracowników zatrudnionych po utworzeniu oddziału firmy w Polsce. W 2007 roku objął – jako pierwsza osoba z Europy Środkowej – stanowisko Dyrektora Generalnego Procter & Gamble w Polsce i Krajach Bałtyckich i tym samym – jako pierwszy Polak – dołączył do wąskiej grupy globalnego Executive Managementu korporacji. W lipcu 1994 roku koordynował uroczyste otwarcie fabryki pieluszek dla niemowląt Pampers na warszawskim Targówku (największej wówczas fabryki P&G w Europie Środkowo-Wschodniej). Była to wówczas jedna z największych zagranicznych inwestycji bezpośrednich w Polsce. Sukces fabryki na Targówku stał się impulsem do lokowania w Polsce kolejnych inwestycji Procter & Gamble. Koncern zainwestował w Polsce dotychczas ponad 4 miliardy złotych i stworzył ponad 3500 miejsc pracy.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY