Muzyka cygańska na ostatnim Pikniku u Grohmana

27.07.2016

Jutro, na terenie ŁSSE ostatni Piknik u Grohmana w 2016 r., który umilą nam Siostry Matkowskie.

piknikZapraszamy od godz. 15.00. Justyna i Magdalena Matkowskie od dzieciństwa obcują z muzyką. Rodzice zaszczepili w córkach miłość do grania i śpiewania już od najmłodszych lat. Siostry są laureatkami licznych konkursów, przeglądów oraz festiwali piosenki. Są absolwentkami Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 2010 – 2011 były solistkami Cygańskiego Teatru Muzycznego „Terno” w Gorzowie Wielkopolskim pod kierownictwem Edwarda Dębickiego.  Muzykę cygańską oraz taniec Siostry Matkowskie mają we krwi.

Spektakl muzyczno-taneczny „Romanse w cieniu skrzypiec” realizowany jest na żywo z udziałem wybitnych instrumentalistów pod kierownictwem Michała Półtoraka – wirtuoza skrzypiec z „Piwnicy Pod Baranami” (współpracującym m.in. z Markiem Grechutą, Grzegorzem Turnauem i Zbigniewem Preisnerem) oraz utalentowanych i charyzmatycznych Sióstr Matkowskich. Artyści zaprezentują MUZYKĘ TRZECH KULTUR: najpiękniejsze romanse cygańskie i hiszpańskie oraz pieśni bałkańskie, a cały spektakl wzbogacony będzie o fascynujący i żywiołowy taniec.

Zapraszamy!

Koncerty odbywają w godzinach 15.30 i 17.00. Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. W przypadku deszczu zapraszamy na koncert, który odbędzie się w sali konferencyjnej zrewitalizowanej fabryki Grohmana (ul. Ks. Biskupa Wincentego Tymienieckiego 22 G) godz. 16.00 (w tym przypadku liczba miejsc ograniczona).

Za nami już koncert Chóru Kameralnego Vivid Singers, reaktywacja Big Band Łódź, Hot D’Jazz Trio&Maya i irlandzkie dźwięki Robert Hass Polandia.

 Do zobaczenia w sobotę ŁSSE!

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY