Otwarcie magazynu PGF Urtica

03.08.2016

PGF Urtica Sp. z o. o., należąca do grupy Pelion S.A. 3 sierpnia otworzyła magazyn leków szpitalnych na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja warta blisko 30 mln zł jest największym tego typu centrum dystrybucyjnym w kraju, które będzie miejscem pracy dla 250 osób.

Budynek o powierzchni 5 000 m2 osiąga przepustowość 5 500 miejsc paletowych w regałach wysokiego składowania oraz około 4 000 lokalizacji półkowych. Dzięki tej inwestycji spółka będzie w stanie dostarczyć leki do każdego miejsca w kraju w ciągu doby, a w trybie CITO w zaledwie 6 godzin od przyjęcia zlecenia. W ciągu miesiąca z magazynu wydawanych będzie 10 tys. paczek oraz około 5 tys. palet.

Jak podkreśla Tomisław Bensari, Prezes Zarządu PGF Urtica Sp. z o.o. nowy magazyn pozwoli zwiększyć możliwości operacyjne spółki i jeszcze skuteczniej zapewnić pacjentom dostęp do bezpiecznej i innowacyjnej farmakoterapii.

Ze strony ŁSSE S.A., w uroczystości uczestniczyła Pani Agnieszka Sobieszek, Dyrektor Departamentu Promocji i Pozyskiwania Inwestora, która wzięła także udział w debacie pt. „Jakich inwestycji potrzebuje Łódź i polska gospodarka?”.

Źródło: Pelion

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY