HR NA DIECIE – Czyli odchudzanie i modelowanie procesów HRowych.

03.11.2016

 

mieta-iv-logo

Jak sprawić, aby organizacja była FIT? Jak wyszczuplić i odpowiednio modelować procesy HRowe? W jaki sposób dążyć do doskonałości w swojej pracy i dlaczego warto mierzyć i oceniać efekty swojej pracy? Jaka powinna być idealna dieta HRowca?

W dzisiejszych czasach nieustannie próbujemy nadążyć za zmianami oraz trendami zarówno w życiu prywatnym jak również zawodowym. Dla przykładu ostatnio każdy pragnie być FIT, dlatego też wprowadza szereg rozwiązań przybliżających go do tego celu, jak np. zdrowe odżywianie, programy rozwojowe realizowane pod okiem trenera na siłowni czy w trakcie zajęć fitness. FIT to nie tylko szczytowa forma, odpowiednia dieta i modelowanie sylwetki, to pewnego rodzaju sposób na życie. Życie które staje się aktywne, zdrowe, uporządkowane, przemyślane nastawione na sukces. Prawda jest również taka, że bycie FIT to nie tylko moda, ale wymóg współczesnego świata. Co ciekawe dużo firm chce być  FIT. Nikt nie ma już bowiem czasu na bezproduktywne oczekiwanie na dane, raporty czy realizacje zamówień, ale też na zmaganie się z błędami pracy wymagającymi licznych popraw, czy realizację zbędnych czynności (biurokratyzację), nadmierne gromadzenie produktów lub zasobów do ich wytworzenia. Wszystkie te wymienione niechciane elementy to nic innego jak kluczowe marnotrawstwa, które sprawiają, że organizacje oraz procesy w niej zachodzące są przeciążone, przeładowane pracą i przez to przestają być efektywne.

Na powyższe pytania odpowiemy podczas  IV edycji  konferencji z cyklu „Poczuj miętę do biznesu”, która odbędzie się 24 listopada w siedzibie ŁSSE (Fabryka Grohmana). Listopadowe spotkanie dedykowane będzie tematyce modelowania oraz wyszczuplania procesów HRowych. Uczestnicy nauczą się jak wykorzystywać w swojej codziennej pracy leanowskie narzędzia takie jak swimline, 8muda czy matryca RACI by usprawnić swoje procesy. Poznają  przykłady najczęściej spotykanych marnotrawstw w obszarze działań HR oraz nauczą się  je eliminować. Na wybranych przykładach zobaczą również, jak narzędzia IT wspierają pracę HRowca oraz w jaki sposób usprawniają jego procesy.
Głównym pomysłodawcą oraz organizatorem wydarzenia jest firma doradczo-szkoleniowa RESPECT oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła firma Wolters Kluwer.

Naszymi gośćmi specjalnymi będą Grzegorz Filipowicz (ForFuture) oraz Piotr Pszczółkowski (HRtec).

900 Rejestracja uczestników, poranna kawa.
930 – 1100 Wyszczuplanie procesów HRowych przy użyciu narzędzi Lean Managment. – prowadzący Ewa Puzia – Sawicka, Łukasz Halkiewicz.

·         Jak zoptymalizować procesy HRowe przy użyciu narzędzi lean m.in.: swimline, 8 muda w procesie HR, matryca odpowiedzialności RACI

·         Jak wyeliminować straty i marnotrawstwa w procesach HR

·         Jak przygotować organizację do wdrożenia odchudzonych procesów HR

1100 – 1115 Przerwa
1115 – 1315 (R)Ewolucja w Systemach Ocen Pracowniczych – nowe podejście do Performance Management – prowadzący Grzegorz Filipowicz, Ewa Puzia – Sawicka.

·         Dlaczego firmy odchodzą od tradycyjnych ocen okresowych?

·         Ocena okresowa czy performance management?

·         Jak przekształcić SOP – w działające i użyteczne dla wszystkich?

·         Zarządzanie wynikami w organizacji przy użyciu Tablic Rozwoju

1315 – 1330 Przerwa
1330 – 1415 Optymalizacja procesów HR przy wykorzystaniu narzędzi informatycznych – prowadzący Piotr Pszczółkowski

·         Optymalizacja procesów HR – założenia i praktyka

·         Kluczowe przesłanki do projektu optymalizacji HR w organizacji

·         Badania efektywności optymalizowanych procesów

·         Analiza wybranych case study przedstawiających na przykładach różnych organizacji przebieg procesu optymalizacji HR

1415 – 1430 Zakończenie, losowanie nagród.

 

Udział w warsztacie jest bezpłatny, adresowany wyłącznie do dyrektorów, menedżerów, specjalistów działów HR. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji do 17.11.2016. W tym celu należy wysłać na adres email m.fratczak@respect-ds.pl swoje Imię i Nazwisko, nazwę firmy oraz zajmowane stanowisko. W temacie wiadomości prosimy wpisać „Poczuj miętę do biznesu IV – zgłoszenie”. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Strona wydarzenia: http://www.respect-ds.pl/#355

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY