Rozpoczął się Startup Spark Week

12.12.2016

Tydzień w którym będziemy się poznawać, my czyli Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna, startupy, mentorzy i duże firmy. Zaczęliśmy rozmowy o szczegółach akceleracji w ramach Startup Spark, modelu współpracy i zespołach projektowych, na które składają się mentorzy zespoły produkcyjne i przedstawiciele dużych firm.
Do wymienionej na końcu grupy należy Procter&Gamble. – Od lat przykładamy w P&G dużą wagę zarówno do innowacji tworzonych przez własne centra badawczo-rozwojowe, jak i tych we współpracy ze startupami – mówi Janusz Dziurzyński, Dyrektor P&G Global Business Services. – P&G tworzy w Polsce innowacje dla Europy i świata w zakresie analityki biznesowej, marketingu czy planowania łańcucha dostaw. Dzięki naszej współpracy ze startupami możemy tworzyć innowacje, a startupy mają możliwość pracować wspólnie z najlepszymi dostawcami nowoczesnych technologii oraz często z najprężniejszymi ośrodkami akademickimi w Polsce i na świecie. Dzięki temu zyskują szansę na wejście na europejskie i globalne rynki, a jednocześnie zdobycie cennego doświadczenia biznesowego, przydatnego do prowadzenia własnej działalności. Z programem Startup Spark wiążemy nadzieję na podjęcie współpracy z nowymi partnerami biznesowymi – podkreśla.
Startupy, które wzięły udział w inauguracji, to ludzie, którzy dopiero mają pomysły na produkty oraz firmy , które już mają oferty dla biznesu, a potrzebują pomocy we wdrażaniu. – Nasze narzędzie Tap To Speak ułatwia zwiększanie zaangażowania widowni spotkań – opowiadał zgromadzonym Adam Trojańczyk. – Pozwala w łatwy sposób zmienić smartfona w mikrofon. Pozwala na komunikację dźwiękową, tekstową, przeprowadzanie ankiet i sondaży orz identyfikację użytkowników. Jest to bardzo potrzebna idea, dla mnie przede wszystkim do rozbudowywania sieci kontaktów.
– Cieszę się, że udało nam się dziś zebrać w Fabryce Grohmana wszystkie grupy, które są kluczem do sukcesu tego projektu – mówi Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
– Od początku głęboko w ten projekt wierzyłem, ale dziś mam przekonanie, że jest w nim możliwe wszystko – podsumował Marek Michalik, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
ŁSSE oraz mentorzy StartupSpark są dla Was dostępni od poniedziałku! Zachęcamy do umawiania spotkań i zadawania pytań!
Polecamy kontakt na maila: magda.kubicka@sse.lodz.pl

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY