Największy pracodawca w Sieradzu urośnie w Strefie

11.01.2017

Firma Scanfil działająca w branży elektrycznej i elektronicznej rozwinie swoją działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Powstanie 200 miejsc pracy, a zainwestowanych zostanie 38 mln zł. Firma gwarantuje też pracę dla 577 dotychczasowych pracowników. – Najpierw działaliście bez pomocy publicznej, a teraz urośniecie i będziecie mogli z niej korzystać – mówił Marek Michalik, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Scanfil jest największym pracodawcą w Sieradzu, a będzie jeszcze większym. Gratuluję firmie Scanfil zezwolenia.

– Z dumą mogę powiedzieć, że to już piąty inwestor w podstrefie Sieradz – podkreślał Paweł Osiewała, Prezydent Sieradza. – 12 hektarów Strefy w Sieradzu jest już niemal zagospodarowanych. Miasto się rozwija, maleje bezrobocie. Bez ŁSSE nie byłoby tego rozwoju.

– Sieradz to dobry przykład miejsca przyjaznego do prowadzenia działalności gospodarczej – zaznaczył Prezes Michalik. – I to nie wzięło się znikąd. To przykład doskonałej działalności samorządu.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY