Nowa era stref

06.02.2017

– Imponujący jest projekt startupowy. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna może teraz wspierać rozwój świeżej polskiej przedsiębiorczości i innowacji – podkreślił Krzysztof Senger, Wiceprezes PAIiIH podczas konferencji prasowej w Fabryce Grohmana. – Działając w nowych sferach i zachowując podstawowy biznes specjalne strefy ekonomiczne wejdą w nową erę.

– PAIiH nadal będzie się zajmować pozyskiwaniem zagranicznych inwestycji, dlatego przekazaliśmy na ręce Wiceprezesa Krzysztofa Sengera listę naszych marzeń – relacjonował Marek Michalik, prezes ŁSSE S.A. – Chcielibyśmy pozyskać dużego inwestora z branży motoryzacyjnej i kolejnego zajmującego się zewnętrznym wsparciem biznesu (BPO).

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oficjalnie stała się Polską Agencją Inwestycji i Handlu. Zmiana dotyczy nie tylko nazwy, ale i zakresu działalności. – Zmienia się nasz fokus. Skupimy się bardziej na wspieraniu polskich przedsiębiorców zajmujących się eksportem i prowadzących działalność za granicą – podkreślił Krzysztof Senger, Wiceprezes PAIiIH. – Otwieramy biura handlowe w kluczowych rejonach świata, które będą też ściągać inwestycje do Polski. Planujemy też szereg misji gospodarczych. Na tym polu będziemy współpracować ze specjalnymi strefami gospodarczymi.

– Na wsparcie na tych polach liczyliśmy – odpowiedział Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A. – Zagraniczny inwestor często najpierw trafia do PAIiIZ (obecnie PAIiH), a dopiero potem do Strefy.

Po spotkaniu w ŁSSE, Zarząd Strefy i Wiceprezes PAIiH zostali przyjęci w fabryce suszarek B/S/H, gdzie obejrzeli linie produkcyjne, centrum usług wspólnych i laboratoria B+R.

Oliver Giersberg, Dyrektor B/S/H w Łodzi opowiedział też o planach rozwojowych firmy.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY