Fabryka Coko-Werk powstała z popiołów

07.03.2017

Szesnaście miesięcy po pożarze, który strawił łódzką fabrykę Coko-Werk w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej uroczyście uruchomiono nową fabrykę wybudowaną na zgliszczach starej hali produkcyjno-magazynowej.

Coko-Werk, to jeden z największych poddostawców innego inwestora ŁSSE – B/S/H. W zakładach w Łodzi i w Konstantynowie Łódzkim zatrudniają łącznie 350 osób, a poniesione nakłady inwestycyjne to 190 mln zł.

W kwietniu 2015 roku w łódzkim zakładzie wybuchł pożar. – Wszyscy zamarliśmy tego dnia – wspominał podczas uroczystego uruchomienia nowej fabryki Marek Michalik, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Pojawiło się pytanie, co dalej? Pamiętam szybką deklarację firmy – odbudowujemy się, powstajemy z popiołów. Usłyszeliśmy dziś od Prezesa Coco-Werk o solidarności biznesowej. Słowo Solidarność w Polsce znaczy o wiele więcej. W Polsce od Solidarności wszystko się zaczęło i dzięki zmianom ustrojowym w Polsce firmy zagraniczne mogą tu funkcjonować. Ten rząd jest bardzo przychylny inwestorom spoza polski. My cieszymy się, że Coko-Werk jest w Strefie bo jest firmą ważną dla branży i klastra AGD w Łódzkiem.

Pragnę serdecznie pogratulować prezesom, pracownikom Coko-Werk.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY