ŁSSE partnerem Forum AGD

08.05.2017

Jaka przyszłość czeka branżę AGD w Europie i w Polsce? W jaki sposób dynamiczny rozwój nowych technologii wpłynie na sytuację sektora? Jakie znaczenie dla rynku będą miały nowe pokolenia konsumentów i pracowników? O tych zagadnieniach już 16-17 maja będą dyskutowali przedstawiciele branży, eksperci, reprezentanci administracji publicznej, a także deweloperzy i  generalni wykonawcy podczas 5. edycji Międzynarodowego Forum Producentów i Dostawców AGD w Europie.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna jest Partnerem Głównym wydarzenia, które odbędzie się w dniach 16 – 17 maja.

– Sektor AGD jest jednym z najsilniej reprezentowanych w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – podkreśla Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A. – Firmom z branży, których w Strefie jest 14 wydaliśmy 29 zezwoleń, a one stworzyły prawie 6 tys. miejsc pracy i poniosły nakłady inwestycyjne na poziomie 2 mld 300 tys. zł.

– Potwierdzam silną pozycję sektora w województwie łódzkim, w tym roku uruchamiamy w Łodzi Centrum Usług wspólnych – informuje Zygmunt Łopalewski, rzecznik firmy Whirlpool.

– Branża odnotowuje stały wzrost sprzedaży, a przy tym ponosi coraz większe nakłady inwestycyjne na badania i rozwój – mówi Arkadiusz Rodowicz, Lila Logistik, firmy organizującej Forum.

– Dużo mówi się teraz o roli w gospodarce przemysłu, a sektor AGD zatrudniający w regionie dziesiątki tysięcy pracowników stanowi o sile lokalnej ekonomii – ocenia Adam Pustelnik, dyrektor Biura Obsługi Inwestora UMŁ.

Wśród głównych atutów dla lokalizacji w regionie przedsiębiorstw branży AGD należą:

  • dostęp do wykwalifikowanej kadry – w Woj. swoje placówki ma 26 szkół wyższych, na których studiuje ponad 80 tys. osób. Ponad 25% studentów i absolwentów w regionie studiuje lub ukończyło kierunki techniczne. Ponadto, w Łodzi i Województwie Łódzkim obserwuje się znaczący wzrost liczby i jakości ofert kształcenia na poziomie szkolnictwa średniego technicznego i zawodowego, dostosowywanych na bieżąco do potrzeb przedsiębiorców,
  • kilkunastoletnie tradycje AGD w regionie, sprzyjające m. in. budowaniu powiązań kooperacyjnych pomiędzy przedsiębiorstwami oraz między firmami a uczelniami,
  • doskonała lokalizacja, sprzyjająca umiędzynarodowieniu branży AGD poprzez eksport (bliskość skrzyżowania autostrad A1 i A2 oraz kolejowe węzły towarowe w Łodzi, Zduńskiej Woli i Kutnie),
  • konkurencyjne koszty pracy,
  • sprzyjająca polityka władz lokalnych dla tej gałęzi gospodarki, deklarowana w dokumentach strategicznych województwa i Łodzi.
  • Problematyka wydarzenia:
  • Analiza obecnych uwarunkowań na rynku AGD oraz wytypowanie trendów, które w ciągu najbliższych kilku czy też kilkunastu lat odmienią oblicze branży to główna tematyka piątej już edycji Międzynarodowego Forum Producentów i Dostawców AGD w Europie. Jaka jest sytuacja branży w Polsce, Europie i na świecie? Jaki wpływ na sektor mają sami konsumenci? Jak wygląda współpraca nauki z biznesem? Kim jest konsument jutra? Jak Internet Rzeczy zmieni branżę? Jak poddostawcy AGD mogą budować przewagę konkurencyjną? Odpowiedzi na te pytania wspólnie będą poszukiwać eksperci i praktycy oraz reprezentanci administracji publicznej. W tegorocznych dyskusjach udział wezmą przedstawiciele m.in.: Müller – Die lila Logistik Polska, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A, CECED – Związku Pracodawców AGD, GfK Retail and Technology, Service Design Polska, Indo-British Trade Council, Gorenje Polska, Whirlpool Polska, B/S/H, Italian Trade Agency, Loebel Digital GmbH, Cushman & Wakefield, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.
WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY