Ericsson wspólnie z ŁSSE wspiera polską innowacyjność w biznesie

13.09.2017

Wspólnie z firmą Ericsson podpisaliśmy list intencyjny dotyczący kooperacji w zakresie połączenia wiedzy i doświadczenia międzynarodowej korporacji z potencjałem najbardziej obiecujących startupów.

W ramach współpracy strony deklarują chęć zbudowania partnerstwa w tworzeniu projektów odzwierciadlających potrzeby klientów Ericsson, a otwierających przed innowacyjnymi przedsiębiorcami możliwość wdrożenia pilotażowego.  Współpraca pozwoli MŚP oraz startupom zrozumieć zasady współpracy w środowisku międzynarodowym, nawiązać kontakty biznesowe, poszerzyć zakres działalności, ale przede wszystkim wytworzyć wartość dodaną w postaci produktów lub usług będących odpowiedzią na faktyczne potrzeby rynkowe dnia dzisiejszego lub przyszłego.

ŁSSE pośredniczyć będzie w weryfikacji, naborze i mentoringu startupów, których rozwiązania będą inicjalnie wdrażane w Polsce, a wypadku spełnienia określonych kryteriów otrzymają możliwość replikacji u klientów Ericsson na całym świecie.

 

– Ericsson, jako firma stawiająca na innowacyjność, posiadająca wiedzę ekspercką w zakresie technologii i świadoma trendów rynkowych otwiera niebywałe możliwości przed sektorem MŚP oraz startupami współpracującymi z ŁSSE. Jestem przekonany, że ta kooperacja przyniesie naszym klientom wiele korzyści oraz pozwoli skuteczniej wykorzystać potencjał biznesowy Internetu Rzeczy w Polsce i na świecie – powiedział Marcin Sugak, odpowiedzialny za sektor Industry & Society w Ericsson Sp z o.o.

 

– Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna poprzez udział w projekcie realizować będzie swoją strategię, której jednym z celów jest wspieranie MŚP, startupów oraz tworzenie sieci powiązań. Dysponujemy doświadczonym zespołem, który przeprowadzi w ramach współpracy działania o charakterze akceleracyjnym, co przyczyni się do wypracowania modelowej współpracy z firmą Ericsson – podkreśla Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY