Grupa Pietrucha wspiera startupy

21.09.2017

Do akceleratora Startup Spark dołączył kolejny Inwestor Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. – Grupa Pietrucha.

Grupa Pietrucha to nowoczesne polskie przedsiębiorstwo z ponad 55-letnią historią, specjalizujące się w wytwarzaniu i dystrybucji najwyższej klasy zaawansowanych i innowacyjnych produktów z tworzyw sztucznych o bardzo szerokim zastosowaniu w sektorze inżynierii lądowej i wodnej. Ofertę grodzic winylowych i kompozytowych oraz specjalistycznych georusztów o sztywnych węzłach, uzupełniają mobilne systemy przeciwpowodziowe IBS. Na całym świecie, Grupa oferuje swoim odbiorcom kompleksową obsługę na każdym etapie projektu – od doradztwa technicznego i wsparcia projektowego, po transport, wykonawstwo, montaż i nadzór prac budowlanych.

 

– Wdrażanie innowacyjnych technologii jest naturalną konsekwencją strategii rozwoju Grupy Pietrucha, która zakłada umacnianie naszej pozycji jako kreatora rynku, a nie jedynie odtwórcy istniejących rozwiązań. Konsekwentnie wprowadzamy na rynek  specjalistyczne wyroby i systemy dla potrzeb budownictwa lądowego i wodnego, oparte na nowoczesnych tworzywach sztucznych. Jestem przekonany, że współpraca z ŁSSE przy projekcie Startup Spark przyniesie wiele korzyści wszystkim jego partnerom – podkreśla Jerzy Pietrucha, Prezes firmy.

 

Produkty oferowane przez Grupę znajdują szerokie zastosowanie w 34 krajach na 5 kontynentach, szczególnie w regionach wrażliwych na wpływ globalnych zmian klimatycznych. W skład Grupy wchodzą trzy zakłady produkcyjne w Polsce i na Filipinach, spółki handlowe i usługowe. W ramach Startup Spark, Grupa Pietrucha poszukuje rozwiązań m.in. z zakresu geotechniki, nowych materiałów kompozytowych, systemów mini-UAV wraz z oprogramowaniem sterującym.

 

– Jesteśmy dumni, że polskie rodzinne firmy otwierają się na innowacje. Grupa Pietrucha rozwija swoją działalność na całym świecie, dlatego chęć współpracy ze startupami to dobry kierunek. W tej współpracy ŁSSE jest łącznikiem pomiędzy korporacją a młodym biznesem: pomagamy zdiagnozować potrzeby, wyszukać odpowiednie projekty, a potem rozwinąć je i dopasować do potrzeb Grupy – komentuje Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY