Panel ŁSSE podczas EFG 2017

17.10.2017

Realia czwartej rewolucji przemysłowej według ŁSSE Spark – startupowa innowacja dużych prędkości czy wysoko zaawansowana kultura przemysłowa korporacji? Odpowiedzi szukaliśmy podczas panelu zorganizowanego przez ŁSSE podczas EFG. Odpowiadając na pytania moderującej AS, Wiceprezes ŁSSE S.A.
Piotr Kowalski, Prezes Zarządu Wielton Investment i Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju podkreślał, że przed rokiem firma otworzyła centrum badawczo rozwojowe. Wielton wszedł też do projektu Startup Spark. W listopadzie, wspólnie ze startupem, firmą Versabox przedstawi efekty współpracy, uruchomiony zostanie system autonomicznego transportu.
Marcin Sugak – Head of Industry and Society Poland, Ericsson zwrócił uwagę na zaangażowanie firmy projekt testowy „5G dla Polski”, nad którym pracuje z jednym ze startupów akcelerowanych w projekcie Startup Spark.
Marek Michalik, Prezes ŁSSE wskazał, że nie wiemy, kiedy dokładnie zaczęła się „czwarta gospodarka” i kto rozpoczął, ale ŁSSE funkcjonuje w jej realiach i się w niej odnajduje. Zaczęliśmy od akceleratora Startup Spark z którego jesteśmy dumni.
Na wyzwania Gospodarki 4.0 odpowiadają też nasi inwestorzy. Ceramika Paradyż ma magazyn z przyszłości. Są inni, którzy chcą robić podobne innowacyjne projekty.
Jan Staniłko, z-ca Dyrektora Departamentu Innowacji w Ministerstwie Rozwoju podkreślał, że rząd nie tylko wspiera firmy szukające rozwiązań z zakresu czwartej rewolucji przemysłowej, ale i gromadzi na ich temat informacje. Wynika z nich, że w Polsce mamy boom na robotyzacje, która postępuje w skali 300 proc. rocznie.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY