„Niepełnosprawni na rynku pracy” po raz 4

09.11.2017

Po raz czwarty byliśmy partnerem konferencji organizowanej przez Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Fundację Łódź Akademicka.

Dziś przyglądaliśmy się, w jaki sposób, psychologiczne wsparcie, przekłada się na zwiększone szanse na rynku pracy. – Jesteśmy w miejscu szczególnym dla Łodzi, XIX-wiecznej fabryce Henryka Grohmana, ważnym ze względu na historię, ale również w kontekście starań o organizację Expo 2022, której tematem jest rewitalizacja. Dotyczy to również osób niepełnosprawnych, które potrzebują rewitalizacji postaw pracodawców, potrzebują zatrudnienia – podkreślał Bartosz Rzętkiewicz, Dyrektor Departamentu Partnerstwa i Komunikacji w ŁSSE.
Celem konferencji było zwrócenie uwagi na społeczną odpowiedzialności biznesu, która podejmuje bardzo ważną dla nas tematykę, wsparcia psychologicznego oraz mentorskiego dla osób z niepełnosprawnościami, a także umożliwienie osobom niepełnosprawnym bezpośredniego spotkania z pracodawcami oraz dostępu do udziału w działaniach, które zwiększą szansę na znalezienie właściwego dla siebie obszaru zawodowego, praktyki czy stażu.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY