Miele nowym inwestorem ŁSSE

14.11.2017

Miele Technika Sp. z o.o. wybuduje zakład w podstrefie Ksawerów należącej do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W fabryce, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii, której firma nie stosuje jeszcze w innej lokalizacji, powstawać będą pralki. Inwestycja, w pierwszym etapie ma wartość 200 mln zł, zatrudnienie, na początek, znajdzie 350 osób.

Tadeusz Kościński, Wiceminister Rozwoju, wręczył w siedzibie Resortu, zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej firmie Miele Technika Sp. z o.o. – Decyzja o umiejscowieniu w Polsce produkcji tak wysoko zaawansowanej technicznie i innowacyjnej jest potwierdzeniem tworzenia przez nas stabilnych i przyjaznych warunków dla biznesu – mówił Tadeusz Kościński, Potwierdza to przedstawiciel inwestora. – Przyjazny klimat inwestycyjny, stabilna sytuacja prawna, to argumenty, które przemówiły za Polską – podkreśla dr Thorsten Stőrmer – członek Zarządu spółki Miele Technika Sp. z o.o. – Z kolei wspaniała infrastruktura, dostępność poddostawców oraz bardzo dobre położenie w centralnej Polsce, zdecydowały o lokalizacji w Ksawerowie. Nie wybralibyśmy jej jednak, gdyby nie wysokie kompetencje pracowników Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w branży AGD i profesjonalna obsługa nas jako inwestora.
– To bardzo ważna inwestycja, jakiej nie było w Strefie od ośmiu lat. W pierwszym etapie nie będzie jeszcze bardzo duża, ale doświadczenie uczy nas, że będzie się rozwijać, a potwierdza to wielkość zakupionej przez inwestora działki. To inwestycja, nie tylko dla Ksawerowa, nie tylko dla Łodzi i województwa, ale ponadregionalna – podkreślał Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A., który wspólnie z Agnieszką Sygitowicz Wiceprezes ŁSSE S.A. podpisali zezwolenie dla Miele Technika Sp. z o.o.

W drugiej części dnia, po wręczeniu w Ministerstwie Rozwoju zezwolenia na działalność w ŁSSE dla Miele Technika Sp. z o.o. Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A. i Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A. oficjalnie przywitali w Strefie nowego inwestora. Towarzyszyły nam lokalne media oraz samorządowcy i parlamentarzyści, którzy nas wspierają na co dzień. Dziś wszyscy w Strefie świętowaliśmy sukces, którego beneficjentami będą nie tylko Miele i Ksawerów, gdzie powstanie zakład, ale również, a może przede wszystkim Łódź, Pabianice, Sieradz i cała gospodarka regionu.

  • Inwestycja o wartości  ponad 200 milionów złotych zlokalizowana jest na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
  • W pierwszym zakładzie produkcyjnym koncernu Miele w Polsce znajdzie zatrudnienie co najmniej 350 osób, w ramach pierwszego etapu inwestycji.
  • Uruchomienie produkcji nastąpi do 2020 roku.

Miele to światowy lider w produkcji artykułów gospodarstwa domowego w segmencie premium. Nowoczesna fabryka pralek, nieprodukowanych jeszcze w żadnym innym zakładzie, powstanie na terenie 29 hektarowej działki w Podstrefie Ksawerów pod Łodzią i stanowi pierwszy etap inwestycji niemieckiego producenta.

Region łódzki bazuje na wieloletnich tradycjach przemysłowych, dysponuje fachowymi kadrami jak i szerokim dostępem do poddostawców i partnerów biznesowych – to miało decydujące znaczenie przy wyborze lokalizacji” – mówi Członek Zarządu Grupy Miele, dr Stefan Breit. Jednocześnie wyraził podziękowania Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej za dotychczasowe wsparcie i pomoc przy realizacji projektu.

Firma Miele jest liderem na rynku pod względem jakości i innowacji. Wieloletnia współpraca partnerska z dostawcami i wartości oraz nastawienie na pracownika są najważniejszymi wartościami w filozofii firmy Miele. Wszystkie produkty posiadają 20 letni okres trwałości. Będzie to dotyczyło także produktów, które będą produkowane w Ksawerowie. Polski zakład będzie jednym z najnowocześniejszych w grupie Miele, mówi Członek Zarządu Grupy Miele, dr Stefan Breit.

W polskiej fabryce Miele powstawać będzie sprzęt klasy premium, którego, jak liczą inwestorzy – sprzedaż będzie rosła w skali światowej. W pierwszym etapie inwestycji zatrudnienie w nowej fabryce Miele znajdzie co najmniej 350 osób, zarówno wysoko wykwalifikowanej kadry zarządzającej, jak i wyspecjalizowanych pracowników produkcyjnych.

– Nie mam wątpliwości, że dynamika inwestycji Miele w Polsce będzie rosła ponieważ
w planach są kolejne nowe projekty, uzależnione od dalszego rozwoju rynku i stale rosnącego popytu. – dodaje Zarząd Miele Technika Sp. z o.o.

Polscy konsumenci doskonale znają i doceniają najwyższą jakość urządzeń marki Miele, oferowanych w takich kategoriach: gotowanie, pieczenie, chłodzenie/zamrażanie, zmywanie, pranie i odkurzanie. Immer besser – Zawsze lepiej to niezmienne od ponad stu lat motto marki, które podkreśla najwyższe wymogi w kwestii komfortu obsługi, efektywności energetycznej, wzornictwa oraz obsługi serwisowej.

Najnowocześniejsze, często unikatowe rozwiązania technologiczne potwierdzają liczne patenty przyznane firmie, a doskonałe wzornictwo zapewnia prestiżowe nagrody i wyróżnienia. Firma Miele jest niezależną firmą rodzinną zorientowaną na dalekosiężne wizje, kształtowaną przez takie wartości jak szczerość, niezawodność, partnerstwo w kontaktach z klientami i  dostawcami, ale również zorientowaną na pracowników.

Od samego początku inwestycja Miele wspierana jest przez doradców z firmy DRICON Managing Consultants Sp. z o. o, którzy od wielu lat specjalizują się w kompleksowej obsłudze inwestycji przedsiębiorstw z kapitałem niemieckim na polskim rynku.

Inwestycja Miele powstaje na obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która zajmuje powierzchnię 1339 ha. Świetna lokalizacja, ulgi podatkowe, bogate tradycje przemysłowe, profesjonalne wsparcie w procesie planowania i wdrożenia projektów inwestycyjnych sprawiają, że ŁSSE jest idealnym miejscem dla inwestorów, zainteresowanych rozwijaniem swojej działalności.

 

*Więcej o marce Miele

Przedsiębiorstwo założone 1899 roku posiada 8 zakładów produkcyjnych w Niemczech oraz po jednym w każdym z następujących krajów: Austria, Czechy, Rumunia i Chiny. Obrót grupy
w roku 2016/2017 wyniósł 3,9 mld EUR,  z czego 70% z rynków eksportowych. W prawie 100 krajach Miele posiada swoje spółki handlowe lub reprezentowana jest przez importerów. Na całym świecie przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 19.500 pracowników, z czego 10.500
w Niemczech.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY