Wręczenie zezwoleń

12.04.2018

Przywitaliśmy dziś czterech nowych inwestorów, a ośmiu odebrało swoje kolejne zezwolenia na działalność w ŁSSE. Wśród 12 firm cztery to polskie przedsiębiorstwa, a osiem – zagraniczne.

Gratulujemy firmom:

AMBRO Logistics Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest firmą logistyczno-spedycyjną zajmującą się organizowaniem transportu drogowego na terenie Polski oraz za granicą. Zasięg działalności Spółki obejmuje całe terytorium Unii Europejskiej, a najczęstszym kierunkiem transportowym jest Wielka Brytania. W ramach nowej inwestycji w Przykonie i zgodnie z zapisami trzeciego zezwolenia na działalność w Strefie, firma zainwestuje 10 mln zł i zatrudni 6 osób przy utrzymaniu 24 stanowisk pracy.

Grupa August Faller rozpoczęła działalność 136 lat temu, a opakowania produkuje od 65 lat. Pięć lat temu August Faller otworzył zakład produkcyjny w Łodzi. Starając się o drugie zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, firma zadeklarowała poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie niemal 19 mln zł, zatrudnienie 35 osób oraz utrzymanie 122 miejsc pracy. Nowa inwestycja firmy w naszym mieście dotyczy rozbudowy zakładu, w którym produkowane są opakowania na rynek farmaceutyczny. Po zakończeniu inwestycji jego możliwości produkcyjne przekroczą miliard sztuk opakowań rocznie.

Firma Wirthwein istnieje od 69 lat, a od 21 jest obecna w Polsce. Produkuje podzespoły do pralek i suszarek oraz części z tworzyw dla branży motoryzacyjnej. Uzyskanie czwartego zezwolenia na działalność w Strefie stwarza możliwość dalszego inwestowania, głównie w rozbudowę parku maszynowego, a także zadania związane z automatyzacją, robotyzacją i informatyzacją procesów. Firma zainwestuje 15 mln zł i zatrudni 15 osób, utrzymując 261 miejsc pracy.

Firma HSV Polska Sp. z o.o. zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych i jest obecna w Polsce od niemal 20 lat. Jej klientami są między innymi czołowe międzynarodowe przedsiębiorstwa z branży AGD, elektroniki i motoryzacji. Inwestując sześć milionów złotych w Radomsku i zatrudniając 8 osób przy utrzymaniu 39 miejsc pracy Spółka postawi na proekologiczne technologie w duchu zrównoważonego rozwoju wychodząc na przeciw zapotrzebowaniu swoich partnerów realizując zapisy drugiego zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

TOPSIL GLOBAL istnieje od 30 lat. Firma specjalizuje się w przetwórstwie silikonów za pomocą wszystkich znanych obecnie technologii. Są one następnie wykorzystywane do szczególnie odpowiedzialnych zadań w elektronice, sprzęcie gospodarstwa domowego, artykułach dla niemowląt, medycynie, motoryzacji i w budownictwie. Realizując drugi strefowy projekt w Skierniewicach firma zainwestuje 15 mln zł i zatrudni 10 osób przy utrzymaniu 50 miejsc pracy. Zakład ma zatrudnić docelowo prawie 300 pracowników.

Historia firmy Schnee – Polska Sp. z o.o. zaczyna się 14 lat temu, wtedy jako kooperant Spółka dostarczała surowe kosze do zmywarek dla firm Indesit i Electrolux. Od 12 lat już jako niezależny producent dostarcza kosze do zmywarek dla firmy Miele. W nowym zakładzie zlokalizowanym w Sieradzu produkowane będą kosze do zmywarek dla czołowych producentów AGD. Inwestycja opiewająca na ponad 63 mln zł będzie pierwszą w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i zarazem największą w długoletniej historii firmy, a mający powstać zakład największym w grupie Schnee, docelowo znajdzie w nim 240 osób, a w pierwszym etapie 110.

Firma Tap Kutno Sp. z o.o. otrzymuje pierwsze zezwolenie na działalność w Strefie. Inwestując ponad 17 mln zł i zatrudniając 23 osoby rozpocznie działalność nowego zakładu produkcyjnego działającego w branży paszowej.

Yamada Wenworth Development Sp. z o.o. to członek Grupy Wentworth, która jest światowym liderem na rynku oprzyrządowania do produkcji opakowań i przetwórstwa tworzyw sztucznych. Wykonuje narzędzia specjalne typu wykrojniki i tłoczniki oraz prowadzi obróbkę mechaniczną różnego rodzaju detali między innymi dla przemysłu lotniczego. W Lućmierzu, w ramach drugiego strefowego zezwolenia, powstaje zakład wyspecjalizowany w produkcji maszynek do golenia oraz artykułów gospodarstwa domowego i toaletowych z tworzyw sztucznych. Firma zainwestuje 12 mln zł, zatrudni dodatkowych 5 osób przy utrzymaniu 120 miejsc pracy.

Texsus Poland Sp. z o.o. wchodzi w skład grupy kapitałowej na czele której stoi firma Fintex & Partners. W Radomsku firma utworzy zakład zajmujący się produkcją włóknin typu ATB (Air Through Bonded), dotąd niewytwarzanych w Polsce. Znajdą one zastosowanie w produktach higienicznych jako warstwy rozprowadzające ADL (Acquisition and Distribution Layer) w pieluszkach jednorazowych i podpaskach. Minimalne nakłady inwestycyjne zadeklarowane w pierwszym zezwoleniu strefowym firmy wynoszą 70,5 mln zł, utworzonych zostanie co najmniej 35 nowych miejsc pracy.

Eko Kartex Sp. z o.o. jest firmą rodzinną z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży opakowań. Specjalizuje się w produkcji opakowań jednostkowych i zbiorczych. Zaopatruje producentów między innymi z branż: spożywczej, chemicznej, kosmetycznej, elektrotechnicznej, farmaceutycznej i meblowej. Szybki rozwój firmy, produkcja na dużą skalę wyrobów wysokiej jakości oraz użycie wielofunkcyjnych urządzeń pozwoliły na rozpoczęcie produkcji opakowań przy użyciu najnowszych technologii. W Radomsku firma zainwestuje 6,5 mln zł zatrudniając przy tym 5 osób, ta deklaracja pozwala odebrać drugie zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Firma Sirmax Polska Sp. z o.o. została utworzona 13 lat temu. Grupa zajmuje czwarte miejsce w Europie pod względem wielkości produkcji modyfikowanych polimerów polipropylenowych stosowanych w przemyśle AGD, motoryzacyjnym i elektromechanicznym. Sirmax Polska wybudowała nowoczesny zakład w Kutnie, w którym produkowane są mieszanki polipropylenu z wypełniaczami mineralnymi oraz włóknem szklanym, a jej obecne plany, w ramach piątego już zezwolenia na działalność w Strefie, dotyczą powstania nowej hali produkcyjnej i zwiększeniu mocy produkcyjnych oraz dywersyfikacji oferty produktowej. Firma zadeklarowała, że zainwestuje prawie 63 mln zł i utworzy 15 miejsc pracy.

Firma Airstal Sp z o.o. została założona 14 lat temu. Działa w branży motoryzacyjnej, specjalizując się w regeneracji i sprzedaży podzespołów do samochodów osobowych, ciężarowych, dostawczych, autobusów, maszyn rolniczych i budowlanych. Umacniając swoją pozycję stała się jednym z liderów rynku regenerowanych sprężarek klimatyzacji w Europie. Firma zdecydowała się na rozszerzenie działalności, co umożliwi jej dynamiczny rozwój, po otrzymaniu swojego pierwszego strefowego zezwolenia zainwestuje w Koluszkach ponad 4,5 mln zł zatrudniając przy tym 20 i utrzymaniu 57 miejsc pracy.

 

Uroczystość uświetnili wystąpieniami znamienici goście, Ksiądz Arcybiskup Metropolita Łódzki Grzegorz Ryś oraz Michał Seweryński, Wicemarszałek Senatu.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY