Nowe zezwolenia na działalność w ŁSSE

28.06.2018

Wręczyliśmy dziś siedem z puli ośmiu przyznanych w ostatnich miesiącach zezwoleń na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Otrzymała je jedna firma polska, kolejna z mieszanym polsko-włoskim kapitałem i pięć zagranicznych z Włoch (dwie), Niemiec, Belgii i Wielkiej Brytanii.

                                       

Firmy reprezentują branże:

  • produkcja komponentów do sprzętu AGD
  • produkcja elementów do wykańczania samochodów
  • produkcja włókniny do zastosowań higienicznych (pieluszki i podpaski)
  • produkcja mebli
  • produkcja materacy

Od początku roku wręczyliśmy w #ŁSSE 15 zezwoleń.

– Z punktu widzenia rozwoju przedsiębiorczości i ze względu na poprawę sytuacji na rynku pracy w Ozorkowie, Strefa to najważniejszy podmiot dla miasta – podkreśla Jacek Socha, burmistrz Ozorkowa, gdzie funkcjonuje firma Orsa Moto odbierająca dziś swoje drugie zezwolenie.

– Ten rok bardzo dobrze się dla nas zaczął, do końca czerwca wydamy prawdopodobnie 23 zezwolenia, czyli niemal tyle ile w całym 2017 roku – zapowiada Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A. – Do tej pory mamy przewagę zagranicznych inwestorów, co potwierdza, że kapitał zagraniczny postrzega nasze województwo jako dobre miejsce do inwestowania. Jest też kilku inwestorów, którzy czekają na nowe przepisy dotyczące specjalnych stref ekonomicznych.

– Mamy dosyć wysokonakładowe i mniej pracochłonne inwestycje w pierwszej połowie roku – podkreśla Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A. – To dlatego, że stajemy w obliczu większej automatyzacji, robotyzacji i przejścia produkcji na wysoko zaawansowane technologie, co obserwujemy w Strefie i w regionie, to z kolei w obliczu nowej ustawy, która preferuje kryteria jakościowe wejścia do Strefy, czyli jakościowe miejsca pracy, jakość produkcji i jakość usług jest wyznacznikiem dla nasze pracy na drugą połowę roku.

– W naszym zakładzie stawiamy na nowe technologie, ale dzięki temu, że zdobywamy nowe projekty rośnie u nas także zatrudnienie – mówi Damian Stefurak, dyrektor łódzkiego zakładu firmy Wirthwein, która odebrała dziś 5. zezwolenie na działalność w ŁSSE.

Dziś gratulujemy firmom: Euromeble, HellyarPlastics Polska, LSBeddingGroup, Orsa Moto, Profilpas Texsus Poland i Wirthwein.

Uroczystość zakończyliśmy seminarium przygotowanym przez EY poświęconym tematowi „Jak zmienia się rzeczywistość inwestora po wejściu w życie nowych przepisów?”.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY