5G w ofercie ŁSSE w partnerstwie
z Ericsson i PŁ

11.07.2018

Przygotowujemy się na nieodległą przyszłość z siecią 5G w Łodzi. Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Ericsson w Polsce we współpracy z Politechniką Łódzką, uruchamiają akcelerator S5 dedykowany startupom rozwijającym produkty i usługi oparte na 5G, które znajdą zastosowanie w przemyśle.

– To otwarcie nowego rozdziału działalności Strefy. Dzięki 5G zyskamy dodatkową zachętę inwestycyjną dla przedsiębiorców w szczególności nakierowanych na przemysł 4.0. Aby lepiej zrozumieć nową technologię, nasi pracownicy przeszli kompleksowe szkolenie zapewnione przez firmę #Ericsson. Kolejnym krokiem jest wspólne edukowanie przemysłu z potencjału i zastosowania 5G” – podkreślił Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A., podczas spotkania prasowego „5G dla Łodzi”.

S5 – akcelerator technologii 5G to nowa odsłona Startup Spark realizowanego od ponad 1,5 roku w Łódzkiej Strefie. – Startupy i korporacje, z którymi będziemy współpracować, tworzyć będą i testować rozwiązania oparte na #5G. Akcelerator S5 nie tylko będzie łączyć obie strony, ale również budować świadomość przyszłych zastosowań 5G w przemyśle – informuje Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A. –

Nie zabrakło również praktycznej wiedzy dla łódzkich dziennikarzy, dla których wspólnie z Ericssonem zorganizowaliśmy spotkanie edukacyjne o ciekawych zastosowaniach technologii, również w mediach.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY