Business Mixer ŁSSE w klimacie bawarskim

23.11.2018

Na pełnej sali w Fabryce Grohmana ponad 150 przedstawicieli firm wymieniało się kontaktami i szukało przestrzeni do współpracy podczas 6. edycji Business Mixera w ŁSSE.

                                       

Uczestnicy to przedsiębiorstwa z ośmiu województw reprezentujące branże: budowlaną, doradztwa gospodarczego i finansowego, ICT, BPO, R&D, produkcji, logistyki, marketingu, HR, usług prawnych, a także startupy. Wśród nich znaleźli się inwestorzy i partnerzy ŁSSE, startupy oraz firmy członkowskie Izb Partnerskich, a także Adam Kszczot, mistrz Europy w biegu na dystansie 800 metrów, który wystąpił nie w roli sportowca, a przedsiębiorcy prowadzącego działalność szkoleniową.

Ponad półtorej godziny trwały rozmowy biznesowe, podczas których zorganizowano 3 rundy prezentacyjne, w których każdy z uczestników miał 3 minuty na przedstawienie czym zajmuje się jego firma, co oferuje i jakich partnerów biznesowych poszukuje.

Zarząd ŁSSE S.A., Prezes Marek Michalik i Wiceprezes Agnieszka Sygitowicz, podkreślają wyjątkowość tegorocznej edycji, która skupiała się na współpracy z regionem Bawarii.

– Znaczna część naszych zagranicznych inwestorów pochodzi z Niemiec, mamy dobre relacje z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową i niemieckimi samorządami, w tym Przedstawicielstwem Wolnego Państwa Bawarii – wylicza Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A. – Dodatkowo, bezpośrednio z Łodzi można polecieć do Monachium, to dla Strefy ważny kierunek.

Województwo łódzkie może pochwalić się wyjątkową relacją z Bawarią w obszarze kultury, wzmożonym eksporcie lokalnych produktów do Niemiec i docenianiu polskiej oferty inwestycyjnej przez zachodniego sąsiada. Przyczyniło się to do uruchomienia przez Lufthansę w 2018 r bezpośredniego połączenia lotniczego Łódź-Monachium.

Jak mówi wiceprezes ŁSSE S.A., Agnieszka Sygitowicz, to jeden z bardziej wyróżniających się mixerów organizowanych w Polsce.

– Wyróżnia się jakością, polegającą na połączeniu przedstawicieli kilku branż, które są ze sobą kompatybilne np. logistyki i produkcji, HR i działem rozwoju firmy. W wyniku rozmów zawiązują się kontakty, a później kontrakty. To jest wielka wartość Mixera i dlatego frekwencja od kilku lat nie maleje, a zgłoszeń mamy więcej, niż jesteśmy w stanie przyjąć – podsumowuje.

– Często dostajemy informację od przedsiębiorców, że podczas Business Mixera znaleźli kontrahentów, zdobyli partnerów biznesowych – dodaje Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

– Dzień po Business Mixerze rozpoczęliśmy od przyjmowania zamówień od osób poznanych podczas prezentacji przy stolikach. Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na potwierdzenie jakości tego wydarzenia? – podkreśla Katarzyna Przybył ze startupu XoXo WiFi, uczestniczka spotkania.

Po części mixerowej, uczestnicy kontynuowali rozmowy podczas Wieczoru Bawarskiego, który zorganizowany został wspólnie z Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową oraz Przedstawicielstwem Wolnego Państwa Bawarii w Polsce w celu podkreślenia owocnej współpracy pomiędzy regionami.

A skoro Wieczór Bawarski, to nie mogło zabraknąć gości z Bawarii. W Fabryce Grohmana gościliśmy Franka Wagnera, General Manager Sales Poland, Deutsche Lufthansa AG. Lufthansa z siedzibą w Kolonii jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych linii lotniczych na świecie. Posiada w swojej flocie ok. 450 samolotów, które przewożą rocznie 56 milionów pasażerów do 204 miast na całym świecie. Tradycją Lufthansy jest nazywanie jej samolotów na cześć niemieckich miast i regionów. Niemieckie linie lotnicze Lufthansa uruchomiły 28 marca 2018 roku połączenie z Łodzi do Monachium.

Dlatego też wśród gości i sponsorów wydarzenia znaleźli się przedstawiciele Portu Lotniczego w Monachium im. Franza Josefa Straußa, który jest drugim pod względem wielkości portem w Niemczech (po Frankfurcie) o powierzchni 1560 hektarów. Lotnisko obsługuje prawie 35 milionów pasażerów rocznie.

Wśród uczestników byli również przedstawiciele BMW Tłokiński. To rodzinna firma motoryzacyjna działająca w Łodzi od 1979 r.. Pierwsze lata działalności związane były z prowadzeniem autoryzowanej stacji obsługi samochodów Fiat, Alfa Romeo oraz Iveco. W 1999 r. firma została autoryzowanym dealerem BMW – jednego z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium z siedzibą główną w Monachium.

– Business Mixer to dla nas idealne miejsce do poszukiwania klientów, a dodatkowo bawarski klimat wydarzenia, nawiązujący do miejsca pochodzenia naszej marki, sprawia, że nie mogło nas tutaj zabraknąć – mówi Włodzimierz Tłokiński, właściciel BMW Tłokiński. – Zaprezentowaliśmy samochód przyszłości, BMW i3, czyli bardzo oszczędne i w pełni elektryczne auto.

Gościem honorowym wydarzenia, który podkreślił znaczenie współpracy pomiędzy regionem łódzkim i bawarskim był Martin Grossmann, Dyrektor Departamentu Europa Środkowo-Wschodnia i kraje WNP, Bawarskie Ministerstwo Gospodarki, Energii i Technologii.

Dziękujemy wszystkim za udział. Kolejna edycja już w przyszłym roku!

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY