Finanse i technologia w Łodzi

28.11.2018

Na styku finansów i technologii, Polska ma ambicję zostać liderem, a pracują na to nie tylko startupy i korporacje, ale również sektor publiczny.

                                       

Podczas Impact FinTech’18, który odbył się w Łodzi w dniach 28-29 listopada, wszystkie grupy wysłały w świat wspólny, mocny komunikat: „W 2019 r. podkręcamy tempo polskiego fintechu!”. Ponad 150 speakerów, 10 ścieżek tematycznych, 9 wydarzeń towarzyszących, 3 sceny i blisko 2000 uczestników podczas największej i najbardziej technologicznej konferencji w kraju, którego partnerem była Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Startup Spark.

A skoro w Łodzi, to nie mogło zabraknąć łódzkich nowinek technologicznych. To były intensywne dwa dni, podczas których technologię 5G Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna odmieniła przez wszystkie przypadki. O jej zastosowaniu dla branży finansowo-technologicznej mówiła Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A. podczas panelu „Why fintech needs 5G?”

– W fintechu 5G znajdzie zastosowanie najszybciej – Wiceprezes ŁSSE S.A. prognozowała podczas dyskusji – Dlatego zapraszamy do współpracy startupy z tej branży. W Łodzi w przyszłym roku zamierzamy uruchomić sieć 5G, a jej potencjał wykorzystywać w biznesie, w tym w instytucjach finansowych. Jesteśmy w kluczowym momencie doboru partnerów do akceleratora S5. Teraz musimy tylko, albo aż, wybudować odpowiednią infrastrukturę i rozpoczniemy najbardziej ekscytujący moment tego projektu – poszukiwanie rozwiązań.

Wyzwania i oczekiwania instytucji, uczelni, operatorów, przemysłu i startupów omówiliśmy podczas „5G roundtable” organizowanym przez Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz fundację Impact. Udział w niej wzięli m.in. przedstawiciel Ministerstwa Cyfryzacji, Instytutu Łączności, Politechniki Łódzkiej oraz strona biznesowa: przedstawiciele Ceramiki Paradyż, inwestora ŁSSE S.A. oraz startupów Apzumi Spatial i FlyTech, akcelerowanych w ramach Startup Spark.

Nie mogło zabraknąć również praktycznego przedstawienia zastosowania technologii piątej generacji. O potencjalnych rozwiązaniach dla biznesu, w tym przemysłu i branży finansowej opowiedział Kamil Kociszewski, Startup Spark i Marcin Sugak, Ericsson w Polsce podczas warsztatów dla ponad 50. Uczestników wydarzenia.

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY