Nowe decyzje o wsparciu

10.12.2018

Cztery nowe decyzje o wsparciu, dwóch nowych inwestorów, dwie reinwestycje, w tym dwie firmy polskie i dwie zagraniczne. Co to oznacza dla gospodarki regionu? 485 mln zł nakładów inwestycyjnych i 110 nowych (jakościowych) miejsc pracy!

                                       

Poznajmy inwestorów, którzy dziś odebrali decyzje o wsparciu:

Stalatube Sp. z o.o. jest częścią fińskiej grupy, która działa w branży wyrobów metalowych, W Strykowie firma będzie produkować będzie produkować kilka rodzajów wyrobów ze stali nierdzewnej.

WDX S.A. S.A. to wiodący producent regałów magazynowych oraz dystrybutor wózków widłowych. W Zgierzu firma zwiększy zdolność produkcyjną istniejącego zakładu w zakresie produkcji systemów regałów magazynowych, przenośników oraz wózków widłowych i paletowych.

UMA Investments Sp. z o.o. (grupa Kellogg’s produkuje słone przekąski marki Pringles. Firma zwiększy zdolności produkcyjne istniejącego zakładu w Kutnie, w nowym budynku kolejna linia do produkcji przekąsek Pringles.

Wielton S.A. to największy producent naczep, przyczep i zabudów w Polsce. Zgodnie z zapisami decyzji o wsparciu, w Wieluniu firma rozwinie dotychczasową działalność.

– Półroczne doświadczenia pracy z nowymi przepisami pokazują nam, że skrócił się czas przyznawania pomocy publicznej – podkreśla Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A. – Dwie firmy, które otrzymują dziś decyzje o wsparciu będą realizować swoje przedsięwzięcia poza terenem strefowym, tam gdzie chcą prowadzić działalność gospodarczą, a więc nie było potrzeby uruchamiania procedury włączenia do strefy ani relokacji.

– Zaczynamy coraz szerzej współpracować z naszymi inwestorami i otwieramy nowe kanały ich pozyskiwania – mówi Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes ŁSSE S.A. – Na przykład z firmą WDX, spotkaliśmy się, aby zaprosić ją do akceleratora startupów – Startup Spark. Zaczęliśmy też rozmowy o inwestycji w Strefie i osiągnęliśmy porozumienie na obu polach. Prowadzimy też zaawansowane rozmowy dotyczące udziału inwestorów w akceleratorze S5, dedykowanym budowaniu rozwiązań z wykorzystaniem technologii 5G, w co jesteśmy zaangażowani razem z firmą Ericsson.

Podsumowaliśmy też rok z Programem Partner i przeznaczyliśmy 5 tys. zł z budżetu programu na Fundację Słonie na Balkonie, ustanawiając w ten sposób nową coroczną tradycję.

Bilans tego roku: 28 zezwoleń i decyzji o wsparciu, nakłady: 1,3 mln zł i nowe miejsca pracy: 718!

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY