Centrum Kreatywności FABRYKA ruszyło!

25.01.2019

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna oraz Związek Cyfrowa Polska wspólnie zainaugurowali otwarcie Centrum Kreatywności Fabryka.

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna i Związek Cyfrowa Polska, za którym stoją najwięksi producenci z branży nowoczesnych technologii m.in. Samsung, HP, Sony, Google, Canon i Panasonic, wspólnie zainaugurowali otwarcie Centrum Kreatywności Fabryka – przestrzeni dedykowanej między innymi artystom i przemysłom kreatywnym, które w swojej działalności wykorzystują nowe technologie. Na terenie CK Fabryka funkcjonują profesjonalne stanowiska do produkcji krótkich filmów i doświadczenia wirtualnej rzeczywistości. Będzie to także miejsce spotkań twórców z przedsiębiorcami, co ma pomóc w rozwoju przemysłów kreatywnych. Każdy kto ma pomysł na wydarzenie, każdy kto ma artystyczne lub innowacyjne (bądź jedno i drugie) inspiracje biznesowe, może zgłosić się i wdrożyć je w życie korzystając z przestrzeni.

– To miejsce, w którym będzie można dotknąć, użyć, zainspirować się najnowszymi technologiami, a także spotkać ludzi, którzy odnoszą sukces w biznesie i z ich pomocą samemu spróbować swoich sił na rynku – dodaje Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

To pierwszy taki innowacyjny projekt w Polsce. Łódź jest jednym z ważniejszych w kraju ośrodków, w którym realizowane są działania związane z modą, architekturą, filmem oraz designem. Celem projektu jest dodanie do nich innowacji oraz technologii, które zwiększą ich potencjał oraz wprowadzą nową jakość na rynku artystycznym.

W pełnym wydarzeń kalendarzu na najbliższe miesiące są już m.in. zaplanowane warsztaty dla kobiet z programowania, kolejne z projektowania, dla YouTuberów oraz cykliczne spotkania z VR dla młodzieży i studentów.

Zapraszamy do korzystania z przestrzeni coworkingowej oraz udziału w wydarzeniach. Więcej na: https://www.facebook.com/CKFabryka/

 

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY