„Prosty język w urzędzie…”, seminarium w ŁSSE

26.02.2019

– Prostota jest esencją wyrafinowania – podkreślała w Fabryce Grohmana Minister Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu w MIiR, Pełnomocnik Rządu ds. MŚP.

Odwołania do ustaw, słowa wyjęte wprost z przepisów prawa, w końcu bardzo rozbudowane, wielokrotnie złożone zdania, zajmujące pół strony. Takim językiem urzędnicy przemawiają do obywateli. O tym jak rozmawiać, żeby się zrozumieć, zastanawialiśmy się w ŁSSE podczas seminarium „Prosty język w urzędzie. Fundusze Europejskie w przyszłej perspektywie” które zorganizował Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego oraz Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. – Prostota jest esencją wyrafinowania – podkreślała Minister Andżelika Możdżanowska, Sekretarz Stanu w MIiR, Pełnomocnik Rządu ds. MŚP. – Prosty komunikat wcale nie prostacki, tylko ma służyć dobrej komunikacji.

– Beneficjentem prostego języka będą też przedsiębiorcy, którym bariery administracyjne w postaci mgliście sformułowanych pism urzędniczych stają na drodze do realizacji twórczych pomysłów – mówił Paweł Klimczak z Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora w ŁSSE.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY