Ruszyła druga edycja akceleratora Startup Spark 2.0.!

18.04.2019

Spośród 128 zgłoszeń, ŁSSE zarekomendowała do współpracy w I rundzie 18 startupów, które będą tworzyć innowacyjne rozwiązania we współpracy z największymi, światowymi markami.

Po sukcesie pilotażowego projektu Startup Spark, 16 kwietnia w Centrum Kreatywności Fabryka na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, odbyła się inauguracja drugiej edycji akceleratora Startup Spark 2.0., tworzonego od 2016 roku pod parasolem ŁSSE. Do rekrutacji w pierwszej z czterech rund akceleratora zgłosiło się aż 128 startupów z 11 województw z całej Polski. Wspólnie z Partnerami, ŁSSE zarekomendowała 18 startupów do udziału w pierwszej rundzie programu.

Partnerzy drugiej edycji to 12 firm, wśród których znajdują się zarówno światowe korporacje (tj. Airbus Poland, Robert Bosch, Procter&Gamble, Ericsson, Siemens, PwC) jak i lokalne marki rozwijające globalnie polską myśl technologiczną (tj. Bluerank, Indigo Nails, Ceramika Paradyż, Grupa Pietrucha, Mosty Łódź, WDX). Połowa Partnerów to inwestorzy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Celem spotkania było zaprezentowanie się rekomendowanych startupów oraz zapoznanie z przedstawicielami Partnerów. Każdy zespół w trakcie 3-minutowego pitchu opowiedział o swoim pomyśle, a każda ze stron współpracy swoje oczekiwania i potrzeby omówiła podczas mini Startup Mixera.

Celem akceleratora Startup Spark 2.0. jest połączenie potencjału startupów z zasobami, infrastrukturą i doświadczeniem dojrzałego biznesu, przy jednoczesnej edukacji średnich i dużych firm. W tej edycji, akcelerator skupia się na poszukiwaniu rozwiązań odpowiadających na potrzeby przemysłu 4.0. czyli rozwojowi przemysłowego internetu rzeczy, rozszerzonej rzeczywistości, sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa. W Startup Spark 2.0. planowany jest udział co najmniej 66 startupów z całej Polski, które otrzymają od ŁSSE finansowanie na rozwój innowacyjnych produktów lub usług w wysokości do 160 000 PLN. Oprócz zaplecza finansowego, startupy mogą liczyć na wsparcie mentorskie, prawne i technologiczne zapewnione przez zespół i specjalistów Startup Spark. Projekt obejmuje 4 rundy akceleracyjne, każda co pół roku. Kolejna rekrutacja zaplanowana jest na lato 2019 r.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY