160 000 zł wsparcia dla startupu Bilberry w programie Startup Spark 2.0

06.05.2019

Zarząd ŁSSE S.A. podpisał dziś pierwszą umowę akceleracyjną w ramach programu Startup Spark 2.0. z łódzkim startupem Bilberry, który podejmie współpracę z łódzką firmą Indigo Nails. Celem półrocznej kooperacji jest ulepszenie lamp stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Na rozwój i komercjalizację wypracowanego produktu ŁSSE S.A. przyznała startupowi Bilberry 160 tysięcy złotych grantu oraz wsparcie w usługach doradczych. Bilberry jest pierwszym z około 20 rekomendowanych startupów, które podpiszą umowy akceleracyjne w pierwszej rundzie programu.

W I edycji Startup Spark, Bilberry współpracowało z Grupą Pietrucha, inwestorem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obecnym w 34 krajach na pięciu kontynentach. Wspólnie rozwijali oświetlenie przemysłowe LED bez wykorzystania substancji szkodliwych dla środowiska. Nowoczesne oświetlenie pozwala na trzykrotne zmniejszenie zużycia energii w zakładach produkcyjnych przy trzykrotnym zwiększeniu natężenia światła w pomieszczeniu. W portfolio swoich rozwiązań, startup posiada również oświetlenie do hodowli roślin oraz systemy oświetlenia ulicznego dla inteligentnych miast.

W I edycji projektu Startup Spark w latach 2017-2018 udział wzięło 27 startupów, 7 partnerów biznesowych, a kwota wsparcia wyniosła 5 milionów złotych.

Druga edycja to wsparcie dla minimum 66 młodych firm. Udział bierze 12 partnerów biznesowych. Do startupów na rozwój i tworzenie innowacji trafi prawie 14 milionów złotych.

Startup Spark 2.0 to druga odsłona projektu akceleracyjnego, który łączy startupy z całej Polski z zasobami, infrastrukturą i doświadczeniem dojrzałego biznesu. Partnerami tej edycji programu są międzynarodowe korporacje, takie jak Airbus Poland, Ericsson, PwC Polska, Procter&Gamble, Robert Bosch i Siemens, a także polskie firmy wspierające rozwój polskiej myśli technologicznej, takie jak Bluerank, Indigo Nails, Ceramika Paradyż, Grupa Pietrucha, Mosty Łódź i WDX.

Spark 2.0 podzielony jest na 4 rundy akceleracyjne (każda do 6 miesięcy), w ramach których planowane jest wsparcie minimum 66 startupów specjalizujących się w rozwiązaniach z zakresu przemysłowego internetu rzeczy (IIoT), w tym wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR i AR), sztucznej inteligencji (AI) oraz cyberbezpieczeństwa. Każdy z wybranych startupów otrzyma do 160 tys. zł wsparcia finansowego, opiekę mentorską i prawną oraz możliwość skorzystania z dodatkowych usług doradczych. Łączna kwota przeznaczona na realizację projektu, pozyskana w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, Działanie 2.5 opiewa na kwotę 13 836 560,00 PLN.

Rekrutacja do kolejnej rundy Startup Spark 2.0. planowana jest w terminie czerwiec – wrzesień 2019 r.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY