Rekrutujemy do drugiej rundy akceleratora Startup Spark 2.0

29.07.2019

Startup Spark – program akceleracyjny tworzony pod parasolem Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej otworzył drugą z czterech rund rekrutacji dla startupów. W pierwszej wsparcie otrzymało kilkanaście młodych firm. W trakcie akceleracji przedsiębiorcy podejmą współpracę ze światowymi i lokalnymi firmami oraz otrzymają dofinansowanie do 160 tys. złotych na rozwój produktu bądź usługi.

Ze względu na profile partnerów akceleratora i inwestorów ŁSSE do programu poszukiwane są przede wszystkim startupy zajmujące się tworzeniem rozwiązań dedykowanych przemysłowi 4.0., szczególnie rozwojowi przemysłowego internetu rzeczy (IIoT), rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR), cyberbezpieczeństwa. Jeśli startup posiada produkt, który nie wpisuje się w powyższe ramy, ale jest w stanie rozwiązać ważny i istotny problem również zachęcamy do aplikowania – dodaje zespół Startup Spark.

Przez maksymalnie 6 miesięcy akceleracji, startupy ściśle współpracują z wybraną firmą (Odbiorcą Technologii), opracowując rozwiązania odpowiadające jej potrzebom. Partnerami Startup Spark 2.0. są Airbus Poland, Robert Bosch, Procter&Gamble, Ericsson, Siemens, PwC działające na arenie międzynarodowej, jak i lokalne marki rozwijające globalnie polską myśl technologiczną tj.  Bluerank, Indigo Nails, Ceramika Paradyż, Grupa Pietrucha oraz WDX. W trakcie trwania akceleracji startupy mogą również liczyć na wsparcie mentorskie, prawne i technologiczne zapewnione przez zespół oraz specjalistów Startup Spark.

Zainteresowane startupy mogą zgłaszać się do akceleratora do 15 września, za pośrednictwem formularza aplikacyjnego dostępnego pod adresem www.gust.com/programs/spark-2-second-round. Szczegółowy regulamin programu zawierający wszelkie kryteria naboru znajduje się na stronie www.startupspark.io. Wszelkich, dodatkowych informacji udzieli również zespół Startup Spark.

Celem, działającego od 2016 r. akceleratora Startup Spark 2.0. jest połączenie potencjału startupów z zasobami, infrastrukturą i doświadczeniem dojrzałego biznesu, przy jednoczesnej edukacji średnich i dużych firm. Do końca trwania programu, tj. do czerwca 2021 r., w akceleratorze planowany jest udział co najmniej 66 startupów z całej Polski.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY