Pierwsza powakacyjna Strefa HR w ŁSSE

30.09.2019

Kadrowcy, pracownicy działów zarządzania zasobami ludzkimi, a także wszyscy zainteresowani naszymi spotkaniami spotkali się na kolejnym wydarzeniu z cyklu Strefa HR. Tematem przewodnim wydarzenia było RODO, dodatkowo razem ze Strefą RozwoYou uruchomiony został Formularz Zgłoszeniowy do drugiej edycji projektu bonowego.

Odpowiednia ochrona danych osobowych oraz dostęp do informacji, a przede wszystkim przestrzeganie przepisów prawnych nadal jest źródłem wielu wątpliwości wśród przedsiębiorców. Aby wspomóc naszych inwestorów w tych kwestiach zaprosiliśmy na wydarzenie naszego Partnera, uczestnika Programu Strefa Partnera – Kancelarię Radców Prawnych Sakowska-Baryła, Czaplińska. Mecenas Marlena Sakowska-Baryła, od wielu lat specjalizuje się w ochronie danych osobowych, dostępie do informacji publicznej, jest autorką kilkudziesięciu publikacji obejmujących problematykę ochrony danych osobowych, razem z mecenas Magdaleną Czaplińską poprowadziły główny wykład. Szeroko zostały omówione tajniki kontroli Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, podparte przykładami i ostatnim orzecznictwem.

Druga część spotkania dotyczyła ochrony danych osobowych, zapobiegania wycieku poufnych informacji z firmy, a także metod zabezpieczenia przedsiębiorstwa w obszarach teleinformatyki. Prezentacji podjął się pan Łukasz Wójcik z firmy Consult IT, który od lat zajmuje się bezpieczeństwem w tym obszarze, zdobywając doświadczenie m.in. w dużych instytucjach sektora finansowego, energetycznego, paliwowego, medycznego i telekomunikacyjnego.

Po wykładach pojawiło się wiele pytań i dyskusja trwała długo. Z uwagi na Państwa zainteresowanie i potrzebę wsparcia w zakresie przepisów dotyczących RODO, planujemy przeprowadzenie dla inwestorów możliwości odbycia konsultacji z naszymi ekspertami. O terminach i szczegółach konsultacji będziemy Państwa informować za pośrednictwem naszych mediów społecznościowych. Zachęcamy do śledzenia wydarzeń.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY