Wsparcie dla przedsiębiorców w czasie walki z COVID. ŁSSE przygotowała pakiet pomocowy

20.03.2020

160 tys. zł wsparcia dla startupów, bezpłatne konsultacje z ekspertami online i telefonicznie oraz portal z najnowszymi informacjami dla przedsiębiorców – taką ofertę dla firm w czasie kryzysu związanego z Covid-19 przygotowała Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

“Strefa Wsparcia” to program stworzony przez ŁSSE z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się jak funkcjonować w czasach kryzysu wywołanego przez CoVid-19. Na portalu internetowym www.wsparcie.sse.lodz.pl umieszczane się na bieżąco artykuły i komentarze specjalistów z zakresu prawa, podatków, księgowości i cyberbezpieczeństwa.

— Program pomocy opiera się na trzech filarach. Pierwszy to pomoc przedsiębiorcom, pracodawcom i ich pracownikom poprzez portal poświęcony wyłącznie sytuacji firm w związku z COVID. Firmy, pracownicy mogą kontaktować się online i telefonicznie z naszymi ekspertami i specjalistami naszych partnerów i konsultować zagadnienia prawne, podatkowe, księgowe. Z osobami, które już teraz mają opracowane pewne założenia wynikające z tarczy antykryzysowej zaproponowanej przez rząd — mówi Marek Michalik prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przedsiębiorcy będą też mogli brać udział w webinariach z ekspertami. Numery telefonów i terminy dyżurów ekspertów dostępne są na portalu w zakładce infolinia, a partnerami prowadzonych konsultacji są: Związek Polska Cyfrowa, kancelaria Chudzik i Wspólnicy, kancelaria radców prawnych Sakowska-Baryła, Czaplińska, a także kancelaria doradztwa podatkowego – Arena Tax.

 

Wsparcie dla startupów w naborze specjalnym Spark: Change the Future

W poniedziałek ŁSSE, we współpracy z firmą Ericsson, rozpoczyna rekrutację do rundy specjalnej programu akceleracyjnego Startup Spark – Spark: Change the Future. Szukamy innowacji, które przyczynią się do poprawy sytuacji epidemiologicznej.

— To runda dedykowana rozwiązaniom technologicznym i społecznym, które będą odpowiedzią na wyzwania związane z koronawirusem. Wybrane produkty i usługi z obszaru edukacji, wsparcia osób w grupie ryzyka, analizy danych, bezpieczeństwa, izolacji, monitorowania i innych mających wpływ na pandemię i jej skutki gospodarcze, społeczne i zdrowotne, wezmą udział w szybkiej ścieżce akceleratora Startup Spark — wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Nabór rozpocznie się w poniedziałek 23 marca 2020 roku i potrwa do 31 marca. Zakwalifikowane startupy otrzymają grant finansowy w wysokości 160 000 PLN oraz wsparcie zespołu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmy Ericsson.

— Technologie mobilne są wykorzystywane w rozwoju społecznym i gospodarczym w harmonijnych czasach rozwoju ekonomicznego. Dzisiaj, w tak wyjątkowej i trudnej sytuacji mają dodatkowo ogromny potencjał zarówno w ratowaniu życia, jak i funkcjonowaniu szkół czy pracy zdalnej. Ericsson jako lider technologii mobilnych jest w pełni gotów na wsparcie tej inicjatywy. Cieszymy się mogąc uczestniczyć w tak szczególnie potrzebnym społecznie przedsięwzięciu — mówi Marcin Sugak, dyrektor d/s rozwoju w firmie Ericsson.

 

Strefa Wsparcia dla najmłodszych

ŁSSE, wspólnie z partnerami, organizuje cykl warsztatów i spotkań online dla dzieci i młodzieży. Kadra Technikum Automatyki i Robotyki szkoły powołanej przez ŁSSE oraz prelegenci Centrum Kreatywności „Fabryka” zapewnią angażującą formę spotkania oraz ciekawą tematykę, m.in. robotyka dla maluchów, historia Łodzi, pszczelarstwo, zajęcia plastyczne oraz gimnastyka i rozciąganie dla najmłodszych.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY