Spark: Change the Future – innowacje vs COVID-19

23.03.2020

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna przygotowała pakiet pomocowy, czyli wsparcie dla przedsiębiorców w czasie walki z COVID. To między innymi bezpłatne zdalne konsultacje z ekspertami z zakresu prawa, gospodarki i cyberbezpieczeństwa, portal z najnowszymi informacjami dla przedsiębiorców, a także runda specjalna akceleratora Startup Spark.

„Strefa Wsparcia” (www.wsparcie.sse.lodz.pl) to program stworzony przez ŁSSE z myślą o wszystkich przedsiębiorcach, którzy zastanawiają się jak funkcjonować w czasach kryzysu wywołanego przez CoVid-19.

— Program pomocy opiera się na trzech filarach. Pierwszy to pomoc przedsiębiorcom, pracodawcom i ich pracownikom poprzez portal poświęcony wyłącznie sytuacji firm w związku z COVID. Firmy, pracownicy mogą kontaktować się online i telefonicznie z ekspertami ŁSSE i specjalistami naszych partnerów i konsultować zagadnienia prawne, podatkowe, księgowe — mówi Marek Michalik prezes zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

 

ŁSSE, wspólnie z firmą Ericsson, rozpoczyna również nabór do Spark: Change the Future, czyli rundy specjalnej akceleratora Startup Spark.

— To runda dedykowana rozwiązaniom technologicznym i społecznym, które będą odpowiedzią na wyzwania związane z koronawirusem. Wybrane produkty i usługi z obszaru edukacji, zdrowia, wsparcia osób w grupie ryzyka, analizy danych, bezpieczeństwa, izolacji, monitorowania i innych mających wpływ na pandemię i jej skutki gospodarcze, społeczne i zdrowotne, wezmą udział w szybkiej ścieżce akceleratora Startup Spark — wyjaśnia Agnieszka Sygitowicz, wiceprezes ŁSSE.

Nabór rozpocznie się w poniedziałek 23 marca 2020 roku i potrwa do 30 marca. Łączna pula środków przeznaczonych na działanie to 500 000 PLN w formie grantów finansowych (jeden startup może otrzymać wsparcie do 160 000 PLN). W rozwoju zakwalifikowanych produktów i usług pomagać startupom będą eksperci Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i firmy Ericsson.

— Technologie mobilne są wykorzystywane w rozwoju społecznym i gospodarczym w harmonijnych czasach rozwoju ekonomicznego. Dzisiaj, w tak wyjątkowej i trudnej sytuacji mają dodatkowo ogromny potencjał zarówno w ratowaniu życia, jak i funkcjonowaniu szkół czy pracy zdalnej. Ericsson jako lider technologii mobilnych jest w pełni gotów na wsparcie tej inicjatywy. Cieszymy się mogąc uczestniczyć w tak szczególnie potrzebnym społecznie przedsięwzięciu — mówi Marcin Sugak, dyrektor d/s rozwoju w firmie Ericsson.

Runda Spark: Change the Future to część programu Startup Spark realizowanego wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach działania 2.5 Programy Akceleracyjne.

– W pełni wspieram błyskawiczną inicjatywę i wielkie zaangażowanie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w najnowszą misję poszukiwania, stymulowania i rozwoju nowych rozwiązań mogących pomóc nie tylko biznesowi, ale i całemu społeczeństwu w obliczu obecnego kryzysu. Cieszę się bardzo z kreatywnego podejścia Zespołu Startup Spark i zaadoptowania realizowanego obecnie programu akceleracyjnego na bieżące pilne potrzeby. Wierzę w fantastyczną pomysłowość i mobilizację naszych przedsiębiorców i innowatorów, szczególnie w sytuacji zagrożenia. Z niecierpliwością będę oczekiwał na pierwsze pomysły i perspektywy szybkiego wdrożenia na rynek – mówi Jacek Bukowicki, PARP

Partnerem działania jest również Govtech Polska, który na co dzień zajmuje się poszukiwaniem startupowych odpowiedzi na społeczne wyzwania.

Govtech Polska z dumą wspiera projekt „Spark: Change the Future”. Zaledwie dwa dni temu zakończyliśmy pierwszą edycję konkursu online Hack the Crisis: Tech for Good, w którym wzięło udział niemal dwa tysiące uczestników. Wierzymy, że wiele spośród ponad stu pomysłów, które stworzyli znajdzie swoją kontynuację w Startup Spark. Postęp technologiczny daje nam możliwości walki z epidemią w sposób, który jeszcze kilka lat temu nie był możliwy. To nasza szansa i jedynie współdziałanie administracji publicznej i prywatnego biznesu pozwoli ją wykorzystać – mówi Justyna Orłowska Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Govtech.

 

Więcej informacji na stronie https://startupspark.io/nabor-specjalny-do-spark-change-the-future/

Kontakt:
Kierownik Projektu/ Specjalista ds. Monitoringu i Sprawozdawczości
Paulina Biernacka, paulina.biernacka@sse.lodz.pl, tel. 691 400 049

Specjalista ds. Promocji i Administracji
Katarzyna Haase, katarzyna.haase@sse.lodz.pl, tel. 691 400 083

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY