Dzień Przedsiębiorcy 2022 r.

17.06.2022

Dnia 21 czerwca 2022 r. przypada Dzień Przedsiębiorcy – jest to święto wszystkich firm w Polsce. W ramach obchodów ŁSSE zaplanowało szereg wydarzeń gospodarczych, skierowanych do inwestorów i partnerów ŁSSE. Serdecznie zapraszamy na nasze wydarzenia, a także wydarzenia naszych Partnerów.

 

– Konferencja Re_Enter Germany (14.06.2022 r.)  – transfer wiedzy i porad praktycznych na temat rynku eksportowego Niemiec. To drugie wydarzenie z cyklu Re_Enter. W marcu promowaliśmy wśród przedsiębiorców wiedze na temat eksportu do Wielkiej Brytanii i łagodzenia skutków Brexitu. W wydarzeniach prelegentami są przedstawiciele eksperckich instytucji na bdanym rynku. W Re_Enter Germany uczestniczyli przedstawiciele PAIH (ZBH), Izby Gospodarczej AHK, przedstawicielstwa landu Nadrenia Północna Westfalia, kancelaria CRIDO. Każde wydarzenie wzbogacone jest o Panel Praktyków podczas, którego firmy już obecne na rynku zagranicznym dzielą się wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy dopiero taka ekspansję planują. Podczas wydarzeń kładziony jest nacisk na MŚP i nowoczesne technologie. Wydarzenia mają charakter stacjonarny połączony z transmisją internetową.

Zgierskie Forum Gospodarcze (21.06.2022 r.) – panel o możliwościach wsparcia dla rozwoju małych i średnich firm.  Wydarzenie organizowane przez Centrum Przedsiębiorczości w Zgierzu. ŁSSE jest partnerem i uczestnikiem zdarzenia już po raz kolejny. W ubiegłym roku wzięło w nim udział blisko 300 przedsiębiorców. W tym roku impreza upływa pod hasłem „Ryzyka i zagrożenia dla biznesu”. Zwieńczeniem Dnia Przedsiębiorcy będzie Gala Przedsiębiorczości, podczas której wręczone zostaną nagrody w V edycji Konkursu o Nagrodę im. Rajmunda Rembielińskiego:

  • w kategorii „Przedsiębiorca Roku”, przyznaną głosami Kapituły powołanej przez Prezydenta Miasta Zgierza, Przemysława Staniszewskiego
  • oraz „Przedsiębiorca Roku – Świadomi w Biznesie”, gdzie decyduje wybór mieszkańców.

 Przedstawiciele ŁSSE wezmą udział w sesji inauguracyjnej oraz poprowadzą osobny panel „Jak ograniczyć ryzyka stojące przez biznesem w 2022 r. – Oferta ŁSSE”

Szczegóły: Zgierskie Forum Gospodarcze – już po raz drugi | Miasto Zgierz

– Forum Zrównoważonego Rozwoju Województwa Łódzkiego (23.06.2022 r.) – organizatorem wydarzenia jest Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego i Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego. Wydarzenie poświęcone jest tematyce procesu Sprawiedliwej Transformacji jaki nastąpi w województwie łódzkim (region bełchatowsko – piotrkowski). Przedstawiciele ŁSSE wezmą udział w Sesji Plenarnej pt. :„Wyzwania Transformacji” oraz w panelu dyskusyjnym, podczas którego zostaną przedstawione możliwości wsparcia za strony ŁSSE oferowane dla przedsiębiorców, którzy zainwestują lub rozszerzą działalność we wspomnianym regionie. Organizatorzy zapowiadają udział około 200 przedsiębiorców.

Szczegóły: Łódzkie dla Biznesu – Forum Biznesu i Zrównoważonego Rozwoju (lodzkie.pl)

Wsparcie dla obszaru objętego Sprawiedliwą Transformacja (22.06.2022) – spotkania informacyjne w gminie Rząśnia i gminie Wola Krzysztoporska. Spotkania z udziałem lokalnych przedsiębiorców związane z możliwościami dodatkowego wsparcie wynikającego z procesu Sprawiedliwej Transformacji regionu.

– Rozwój dzięki wsparciu ŁSSE (7.06.2022 r.) – prezentacja na spotkaniu samorządów i przedsiębiorców skupionych w Wielkopolskiej Dolinie Energii (Konin)

Exchange Camp (29.06.2022 r.) – event z przedsiębiorcami; transfer wiedzy na temat internetu rzeczy

Cykl spotkań z przedsiębiorcami z gmin wschodniego Mazowsza (9-24.06.2022 r.)  dotyczących nowych przepisów strefowych i form wsparcia (Kleczew, Błonie, Tarczyn, Prażmów, Sobienie Jeziory, Wołomin, Otwock). Podczas spotkań przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z porad specjalistów z ŁSSE.

– E-innovate (International Innovation Show) (7-8.06.2022 r.)  – prezentacja rozwiązań strefowych dostępnych dla start_upów oraz założeń grantowego programu Re_source.

– Gathering Thursday Venture Caffe Warsaw (30.-6.2022 r.), promocja Programu Re_Open UK w ramach pobrexitowej rezerwy dostosowawczej, spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców.

– Dni otwarte Projektu Strefa RozwoYou2 i Re_Open UK (czerwiec 2022 r.) – konsultacje dla przedsiębiorców na terenie ŁSSE.

Szczegóły: Aktualności — Strefa RozwoYou 2 (lodz.pl)

– Cykl spotkań z przedsiębiorcami MŚP z terenu województwa łódzkiego powiązany z dedykowaną rundą naboru dla MŚP, które zatrudniają bądź chcą zatrudnić uchodźców z Ukrainy.

Uroczyste wręczenie przedsiębiorcom decyzji o wsparciu (30.06.2022 r.) Decyzje o wsparciu zostaną wręczone 91 przedsiębiorcom.

WRÓĆ DO POPRZEDNIEJ STRONY