Automotive

Województwo Łódzkie jest jednym z najszybciej rozwijających się regionów w Polsce. Naszymi atutami są: doskonała lokalizacja, znajdujące się tu skrzyżowanie autostrad A1 i A2 oraz dobrze wykształcona kadra. Atuty województwa zostały docenione między innymi przez firmy działające w sektorze motoryzacyjnym. Wśród największych zalet regionu należy wymienić:

  • dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej, na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Mechanicznym oraz na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki studiuje ponad 6000 studentów,
  • doskonałe skomunikowanie zarówno na poziomie regionalnym jak i międzynarodowym. Przebiegające przez Region Łódzki autostrady A1 i A2 wchodzą w skład Paneuropejskich Korytarzy Transportowych, Bałtyk – Adriatyk oraz Berlin – Moskwa,
  • konkurencyjne koszty pracy.

W Regionie Łódzkim działa ponad 50 przedsiębiorstw z szeroko rozumianego sektora automotive. Są to głównie firmy produkujące części bądź podzespoły do produkcji pojazdów. Stanowi to doskonałą bazę dla dalszego rozwoju tego sektora, a 20 firm prowadzi swoją działalność w oparciu o zezwolenie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Łódzka Specjalna Strefa w gronie swoich inwestorów zgromadziła szereg firm produkujących części bądź podzespoły dla motoryzacji:

Haering PolskaWieltonABBDrahtzug Stein Łódź