Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Zarząd


Marek Michalik, Prezes Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.
Na czele Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. stoi od kwietnia 2016 r. Za jego kadencji Strefa we współpracy z inwestorami powołała Technikum Automatyki i Robotyki, powstał akcelerator młodych technologicznych firm – Startup Spark, a także uruchomiony został program wsparcia dla kształcenia kadr przedsiębiorstw w województwie łódzkim – Strefa RozwoYou. Zawodowo pełnił również funkcje w zarządach firm handlowych i z sektora innowacyjnych technologii w zakresie ochrony środowiska. Od 2010 do kwietnia 2016 roku zasiadał w Radzie Miejskiej, gdzie był przewodniczącym Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości. W latach 1998-2001 był wiceministrem środowiska, a w latach 2002-2003 Prezesem Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. W latach 2003-2009 był wiceprezydentem Łodzi odpowiedzialnym między innymi za pozyskiwanie inwestorów. Poseł na Sejm RP I kadencji (1991-1993), absolwent Uniwersytetu Łódzkiego.Agnieszka Sygitowicz, Wiceprezes Zarządu
Innowatorka, menadżerka, liderka. Pasjonatka nowoczesnych technologii, innowacji i teatru. Z wykształcenia magister gospodarki przestrzennej, politologii oraz absolwentka MBA Uczelni Łazarskiego.

Ekspertka w zarządzaniu procesem akceleracji i budowaniu ekosystemów startupowych. Od pięciu lat kreuje narzędzia wsparcia dla środowiska startup’owego i przedsiębiorców jako wiceprezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – trzeciego najlepszego miejsca do inwestowania na świecie według fDi Magazine. Laureatka rankingu TOP 15 Kobiet w 5G stworzonego przez „Perspektywy”. Brała udział w ponad stu procesach inwestycyjnych i akceleracjach zakończonych sukcesem. Doświadczenie zdobyła pracując w Departamencie Funduszu Spójności w Ministerstwie Transportu, a także kierując Wydziałem Strategii i Rozwoju Urzędu Miasta Radomska.

Prywatnie szczęśliwa mama i aktorka amatorka. Lokalna patriotka i orędowniczka inicjatyw lokalnych społeczności.