Planuję
inwestycję

Planujesz rozbudowę, budowę nowego zakładu? Marzysz o nowym parku maszynowym? Inwestując już 100 tys. zł możesz liczyć na wsparcie Łódzkiej SSE. Skontaktuj się z nami i już dziś zaplanuj rozwój swojej firmy!

Infolinia inwestycyjna: 800-800-280
01

Zwolnienie z podatku

Skorzystaj z ulgi w podatku dochodowym PIT/CIT. To prosty mechanizm wsparcia, który gwarantuje zwolnienie z podatku w wysokości nawet do 70% wartości inwestycji.

Kontakt z infolinią:
Czytaj więcej
02

Tereny inwestycyjne

Posiadamy szeroką ofertę terenów inwestycyjnych, parków przemysłowych i nieruchomości idealnie dopasowanych do potrzeb naszych inwestorów. Projektujemy i uzbrajamy strefy przemysłowe we współpracy z samorządami.

Skontaktuj się z nami

Technologia i
innowacje

Tworzymy przestrzeń do komunikacji i współpracy między inwestorami, partnerami oraz startupami. Zapewniamy dostęp do wiedzy, innowacji, najnowszych trendów technologicznych. W portfolio mamy jedną z pierwszych w Polsce „Smart Factory”.

01

Programy akceleracyjne

Skutecznie łączymy potencjał startupów z doświadczeniem, infrastrukturą i zasobami dojrzałego biznesu. Zrealizowaliśmy 4 programy akceleracyjne, wspierając >200 startupów polskich i zagranicznych, tworzących innowacje i technologie dla przemysłu 4.0. Przekazaliśmy im ponad 30 mln zł na to, aby mogli rozwijać swoje produkty oraz testować je pod czujnym okiem partnerów biznesowych.

Przejdź na stronę projektu
02

Re_connect - hub rozwoju biznesu i innowacji

Za designerską fasadą budynku, przylegającego do obecnej siedziby ŁSSE, kryje się przestrzeń wymyślona na nowo, dopasowana i wyprzedzająca potrzeby kreatywnych specjalistów - multimodalny HUB do rozwoju biznesu, inwestycji, wspierania innowacji i nowoczesnych technologii, a także tworzenia sieci powiązań w duchu hasła: let’s connect. W re_connect dostępna będzie nowa usługa - Blockchain Center, której jednym z głównych obszarów działania będą transfery wiedzy dla deweloperów IT. Intensywnie pracujemy także nad stworzeniem cyfrowego bliźniaka oferty przestrzeni re_connect, przy wykorzystaniu trendu metaverse (The Digital Alley). Jesteśmy jedyną strefą ekonomiczną w Polsce, która sięgnęła po technologię metaverse i opracowuje ofertę z jej udziałem dla biznesu.

Przejdź na stronę projektu
03

Rethink Digital Hub

Re_d - Rethink Digital Hub – to miejsce, w którym od IV kwartału 2023 r., ŁSSE wspólnie partnerami merytorycznymi w postaci przedstawicieli ośrodków badawczo-rozwojowych, dojrzałego biznesu oraz młodych firm technologicznych, zbuduje Hub Transformacji Cyfrowej w ramach sieci European Digital Innovation Hub (w skrócie EDIH). Projekt ten jest wspierany przez Komisję Europejską oraz państwa członkowskie UE, a status EDIH-ów otrzymało tylko 11 organizacji z całej Polski.

Wśród nich znalazł się Rethink Digital Hub, który będzie w niedalekiej przyszłości pomagać małym i średnim firmom w transformacji cyfrowej oferując:
- specjalistyczne szkolenia,
- transfery wiedzy,
- rozwój kompetencji,
- usługi Test Before Invest,
- wsparcie w szukaniu źródeł finansowania projektów cyfryzacyjny,
- oraz działania związane z budowaniem lokalnych ekosystemów innowacji.

Hub będzie stanowił centrum edukacji, doradztwa i implementacji usług do sektora MŚP z obszarów nowych technologii, w szczególności: metaverse, cyberbezpieczeństwa, blockchain, przemysłu 4.0 oraz robotyki i automatyki.

Szczegóły wkrótce

Rozwój
biznesu

Poznaj nasze kompleksowe usługi wsparcia biznesu: dofinansowanie dla firm dotkniętych brexitem, specjalistyczne szkolenia techniczne dla pracowników, kształcenie kadry dla Przemysłu 4.0, networking biznesowy, nowoczesną przestrzeń konferencyjną z industrialnym charakterem.

Infolinia inwestycyjna: info@sse.lodz.pl
01

Re_Open UK

Re_Open UK to program, który pomoże polskim przedsiębiorcom niwelować negatywne skutki brexitu. Dzięki rezerwie o wartości blisko pół miliarda złotych, przedsiębiorcy będą mogli wzmocnić swoją obecność na rynkach zagranicznych, zdywersyfikować działalność poprzez nowe inwestycje, czy też przystosować się do nowych warunków wymiany handlowej z Wielką Brytanią, dzięki szkoleniom i doradztwu.

Przejdź na stronę projektu
02

Technikum Automatyki i Robotyki TAiR

Prawdopodobnie najbardziej innowacyjna szkoła w Polsce, a na pewno jedyna, która kształci techników automatyki i robotyki. Technikum zostało powołane przez Łódzką Specjalną Strefę Ekonomiczną i jej inwestorów: Ceramikę Tubądzin, Miele Technika i Delia Cosmetics, jest odpowiedzią na potrzeby kadrowe przemysły 4.0. Uczniowie TAIR kształcą się w trybie dualnym, a zajęcia praktyczne odbywają pod okiem kadry Politechniki Łódzkiej w jej laboratoriach oraz bezpośrednio w fabrykach inwestorów.

Przejdź na stronę technikum
03

Wynajmij powierzchnię konferencyjną

Zorganizuj konferencję, szkolenie lub spotkanie biznesowe w postindustrialnych przestrzeniach zlokalizowanych na terenie Księżego Młyna. Poznaj ofertę powierzchni konferencyjnych. Oferujemy do wynajęcia nowocześnie zaaranżowane, wyposażone sale konferencyjne i szkoleniowe o różnej powierzchni z profesjonalnym zapleczem technicznym, umożliwiającym prowadzenie prezentacji i szkoleń na najwyższym poziomie.

Czytaj więcej
04

Strefa szkoleń

Strefa Edukacji to miejsce, w którym nabędziesz kompetencje przyszłości dla przemysłu. Spotkaj się z nami, zyskaj nowe kontakty, poznaj trenerów i przedsiębiorców. Otwórz się na nowe możliwości i nieszablonową wiedzę!

Czytaj więcej
05

Re_connect

Re_connect – przestrzeń dedykowana nowej wizji współpracy, zaprojektowana dla kreatywnych specjalistów, przeznaczona do pracy zespołowej oraz nawiązywania relacji. Nowoczesny, industrialny design, inspirowany łódzkimi ikonami kultury i sztuki z okresu awangardy (Katarzyna Kobro, Władysław Strzemiński) z elementami kompozycji roślinnych, tworzy komfortową przestrzeń do rozwoju. Zapraszamy firmy do współpracy w tworzeniu nowoczesnego ekosystemu składającego się z inspirujących i otwartych na świat i biznes ludzi. Oferujemy przestrzeń biurową, sale konferencyjne, strefę co-workingu, a także foyer gotowe na przeróżne wydarzenia! To idealne miejsce dla firm w różnych fazach rozwoju. W tym miejscu najśmielsze idee stają się rzeczywistością.

Przejdź na stronę projektu