Planujesz budowę nowego zakładu? Rozbudowę już istniejącego? A może zamierzasz utworzyć Centrum Usług Wspólnych? Skorzystaj z naszej pomocy i sięgnij po zwolnienie z podatku dochodowego. Wystarczy kilka poniższych kroków.

1. Wybierz lokalizację inwestycji. Wysokość pomocy publicznej różni się w zależności od miejsca inwestycji i jest to % liczony od wysokości nakładów inwestycyjnych. Podana na mapie dotyczy dużego przedsiębiorstwa. Średnie firmy zyskują + 10 % do podanych wartości, a mikro i małe +20 %. Dodatkowe 10% przysługuje firmom inwestującym w regionie Bełchatowa.*

Czyli np. mikro firma, która zainwestuje w rozbudowę fabryki w Pabianicach 2 mln zł, otrzyma 1,2 mln zł ulgi w podatku dochodowym. Duża firma, która w Łodzi zainwestuje np. 100 mln zł, otrzyma 40 mln zł. zwolnienia w podatku dochodowym.

*dodatkowe 10% do wysokości pomocy przysługuje na obszarze objętym sprawiedliwą transformacją, czyli w gminach: Bełchatów, Drużbice, Kleszczów, Kluski, Rusiec, Szczerców, Zelów, Gorzkowice, Rozprza, Wola Krzysztoporska, Dobroszyce, Gomunice, Kamieńsk, Lgota Wielka, Ładzice, Radomska, Działoszyn, Pajęczno, Nowa Brzeźnica, Kiełczygłów, Rząśnia, Siemkowice, Strzelce Wielkie, Sulmierzyce, Widawa, Złoczew, Konopnica, Osjaków, Ostrówek, Czarnożyły, Wieluń, Wierzchlas i miastach: Bełchatów, Radomsko, Piotrków Trybunalski.

2. Skontaktuj się z nami zanim zaczniesz realizację inwestycji! Szybko sprawdzimy czy Twoje plany inwestycyjne mogą zostać objęte pomocą.

3. Zwolnienie z podatku możesz otrzymać jeśli planujesz:

  • utworzenie nowego zakładu produkcyjnego lub
  • reinwestycję, czyli: wzrost zdolności produkcyjnej, dywersyfikacja produkcji czy zmiana procesu produkcyjnego.

4. Ze wsparcia ŁSSE mogą skorzystać firmy: produkcyjne, świadczące usługi magazynowania, a także nowoczesne usługi dla biznesu. Zadzwoń do nas i opowiedz czym się zajmujesz. Zweryfikujemy czy możesz ubiegać się o wsparcie.

5. Należy spełnić kryteria ilościowe i jakościowe. Ilościowe kryteria mówią o minimalnej kwocie inwestycji jaką trzeba ponieść, żeby móc ubiegać się o pomoc. Kwota ta zależy od wielkości firmy i miejsca. Najniższa w przypadku nowej inwestycji to 200 tys. zł, a reinwestycji – 100 tys. zł.

6. W przypadku reinwestycji, próg wartości minimalnych nakładów inwestycyjnych jest obniżony o 50%!

7. Kryteria jakościowe to m. in. posiadanie statusu MŚP, inwestycja w OZE, współpraca ze szkołami branżowymi, organizowanie praktyk i staży itp. Kryteriów jakościowych, które zobowiążesz się spełnić jest wiele i możesz je dobrać do swojej działalności oraz planów.

8.Pamiętaj, że dysponujemy szeroką bazą terenów inwestycyjnych i gotowych nieruchomości zarówno dla przemysłu jak i sektora.

9. Pomagamy merytorycznie w procesie inwestycyjnym, tzn. pośredniczymy i ułatwiamy kontakty z samorządami, urzędami wydającymi niezbędne polecenia, z gestorami wszystkich sieci, z firmami doradczymi. Nasze wsparcie nie kończy się w momencie wydania decyzji o przyznaniu pomocy. Możesz na nas liczyć także w trakcie i po zakończeniu inwestycji.

10. Uzyskanie pomocy publicznej w Łódzkiej SSE nie wymaga wielu formalności. Wniosek jest krótki i przejrzysty. Nasi eksperci są do dyspozycji na każdym etapie procesu inwestycyjnego. 30 dni – tyle wystarczy, żeby przedsiębiorca, który chce się rozwijać i spełni formalności otrzymał od nas Decyzję o Wsparciu pozwalającą skorzystać z ulgi w podatku PIT/CIT

Spotkanie informacyjne z ŁSSE

Konsultacje i przygotowanie dokumentów

Złożenie wniosku o wsparcie

Weryfikacja i ocena dokumentacji

Decyzja o Wsparciu

11. Jeśli wiesz już gdzie chcesz rozwijać swój biznes najlepiej skontaktuj się z nami i porozmawiajmy o tym jak możemy Cię wesprzeć.
Bezpłatna infolinia inwestycyjna 800 800 280, znajdziesz nas także pod adresem alldpo@sse.lodz.pl